Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

30 maja 2016 in Parenting by redakcja

Dzień Dziecka w Muzeum POLIN

W tym roku park wokół muzeum zamieni się w Krainę Czarów. Król Maciuś wraz z Alicją, bohaterką książki Lewisa Carrolla, zaproszą wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w bajkowej grze terenowej, plenerze malarskim, a także w różnorodnych warsztatach tematycznych. Co więcej będzie można spotkać wiele ciekawych postaci, które na co dzień mieszkają jedynie w bajkach. Na zakończenie dnia w budynku muzeum odbędzie się specjalny koncert, podczas którego zabrzmią utwory znakomitych kompozytorów, m.in. Piotra Czajkowskiego i Georgesa Bizeta. Przez cały dzień dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogą bezpłatne zwiedzać wystawę Frank Stella i synagogi dawnej Polski oraz bawić się w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.

dzien dziecka w muzeum polin grafika na wwwSpecjalnie z okazji Dnia Dziecka park wokół muzeum zamieni się w baśniową Krainę Czarów, w której pojawią się takie postacie jak Kot z Cheshire. Przy pomocy makulatury, sznurków i wyobraźni każdy będzie mógł też stworzyć własnego zwierzaka, a przy okazji dowiedzieć się, jak zapisać słowo „kot” w języku hebrajskim.

Herbata według Szalonego Kapelusznika najlepiej smakowała w filiżankach, dlatego wszyscy będą mogli puścić wodze fantazji i zaprojektować własne ceramiczne naczynia. Oprócz tego podczas gry terenowej będzie można wziąć udział w wyścigu  i spróbować dogonić białego królika. Każdy z uczestników otrzyma karty, które po każdorazowym wykonaniu zadania będą uzupełniane naklejkami. Na tych, którzy zbiorą komplet, czeka nagroda!

Królowa Kier urządzi w ogrodach pałacu plener malarski. Tym razem nie trzeba będzie przemalowywać białych róż na czerwono. W zamian za to będzie można spróbować różnych szablonów i technik artystycznych, brudząc się po łokcie bajecznie kolorowymi farbami.

Cylinder, melonik a może panama? Czapki z głów dla tego, kto podczas warsztatów robienia kapeluszy wykaże się największą fantazją.

Ponadto Król Maciuś zabrał do Krainy Czarów swoich najlepszych cukierników a ci przygotowali najsłodsze warsztaty na świecie. Manufaktura Cukierków zaprasza wszystkie dzieci do samodzielnego kręcenia lizaków (uwaga: wejściówki na te warsztaty będzie można odebrać w punkcie informacyjnym).

Moc wrażeń zapewnią też artyści z katowickiego Teatru Gry i Ludzie, którzy będą puszczać ogromne bańki mydlane i zapraszać do wspólnej zabawy. Każdy będzie mógł spróbować sił w żonglowaniu, przekonać się czy potrafi skręcać balony, a także, niezależnie od wieku, pomalować twarz. Z kolei iluzjonista Michał Chyliński wprowadzi wszystkich w tajemniczy świat sztuczek, tym samym potwierdzając słowa jednego z bohaterów „Alicji w Krainie Czarów”: wszystko jest możliwe, trzeba tylko znać sposoby.

O godzinie 16.00 Muzeum zaprasza  do audytorium na interaktywny koncert Ważne sprawy na literę „m”, podczas którego zabrzmią utwory znakomitych kompozytorów, m.in. Piotra Czajkowskiego i Georgesa Bizeta w aranżacjach Mariusza Bulicza. Zagrają artyści orkiestry Sinfonia Varsovia a w świat muzyki poprowadzi słuchaczy „ciocia Ada”, czyli Adriana Wdziękońska.

Przez cały dzień zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi na bezpłatne zwiedzanie wystawy czasowej Frank Stella i synagogi dawnej Polski oraz zabawy w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI