Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Gdzie nauczysz dziecko jazdy na nartach?

mat. pras.
24 listopada 2016 in Parenting by redakcja
Najlepsze miejsca dla małych narciarzy to tereny położone niżej i na polanach, gdzie stoki są łagodne, a warunki pogodowe stabilniejsze. Prezentujemy kilka miejsc idealnych do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych.

Krynica Zdrój, Góra Parkowa
Na szczyt Góry Parkowej, która mierzy 742 m n.p.m., można wjechać najstarszą w Polsce, zabytkową koleją linowo terenową PKL. To atrakcja dla narciarza w każdym wieku. Wagon w stylu retro jest doskonale utrzymany. Jego trasa biegnie przez piękny Park Zdrojowy. Na górze na małych narciarzy czekają przedszkole i szkółka z profesjonalnymi instruktorami. Kubusiowy stok (szkoleniowy, dla początkujących) i kameralna atmosfera czynią to miejsce idealnym do stawiania pierwszych kroków na nartach. Infrastruktura, w tym wyciąg taśmowy Sun-Kid (bezpieczny wyciąg dywanikowy, który umożliwia dzieciom samodzielny wjazd pod górę) sprawia, że narty od samego początku będą kojarzyły się maluchom ze świetną zabawą. Rodzice bez obaw o dziecko mogą odpocząć w pobliskiej restauracji lub łapać promienie słoneczne na leżakach rozłożonych blisko stoku dla dzieci.

Krynica Zdrój, Jaworzyna Krynicka
Kolej gondolowa, wyciągi krzesełkowe i 6 naśnieżanych oświetlonych tras – to wszystko czyni Jaworzynę Krynicą jednym z ulubionych miejsc wśród narciarzy. Choć ośrodek kojarzy się przede wszystkim z zaawansowaną jazdą, Jaworzyna Krynicka oferuje także tereny, na których pierwsze kroki mogą bez obaw stawiać najmłodsi. Łagodny stok z wyciągiem żółwik (zaczepowy, o niskim prowadzeniu liny) jest bardzo bezpieczny i łatwy w użytkowaniu. Trasa do nauki jest łagodna i nie pozwala zanadto się rozpędzić. Na miejscu można wynająć profesjonalnego instruktora. Ceny są przystępne – ośrodek oferuje specjalny skipass szkoleniowy w cenie 42 zł, uprawniający do wjazdu i zjazdu koleją gondolową oraz nieograniczonej jazdy na trasie szkoleniowej przez cały dzień.

Zakopane, Gubałówka
Wizyta na położonej w centrum Zakopanego Gubałówce to szansa, by połączyć rekreacyjny wyjazd z nauką jazdy na nartach. W ośrodku funkcjonuje przedszkole dla najmłodszych narciarzy, szkoła snowboardowa i freestylowa, również dla dzieci. Na jego szczyt wjeżdża się kultową koleją linowo-terenową PKL. Oświetlany i sztucznie naśnieżany stok sprawia, że nauka jest przyjemna i bezpieczna. Rozpościera się z niego wyjątkowy widok na panoramę Tatr – rodzice będą mogli pokazać dziecku najważniejsze szczyty polskich gór. Dodatkową zimową atrakcją Gubałówki są rzeźby świetlne, zimowa plaża i snowpark, w którym można podejrzeć treningi prawdziwych gwiazd freestyle. Zakopane jest miejscem, w którym nie będą się nudzić także osoby, które preferują mniej aktywny wypoczynek – to idealny wybór na wyjazd dla całej rodziny.

Trójmiasto, Wieżyca Koszałkowo
Największy ośrodek narciarski położony w okolicy Trójmiasta powstał w 1970 r. z inicjatywy rodziny Koszałków, której szybko udało się zgromadzić grupę stałych gości, tworząc unikalną atmosferę i świetne miejsce do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. W Koszałkowie działa szkółka narciarska. Zbocze wyposażone jest w wygodne wyciągi (w tym zaczepowy typu „śnieżna karuzela”). W ośrodku dostępne są także sanitariaty i punkt medyczny. Rozrywką dla maluchów mogą być także dwie zjeżdżalnie na gumowych oponach (tzw. snowtubbing) i przystosowane do nich wyciągi. Ośrodek ma zaplecze gastronomiczne i noclegowe.  Koszałkowo jest położone na Kaszubach, w odległości ok. 50 km od Trójmiasta (ok. 45 min drogi samochodem). Można tam także dojechać linią kolejową Gdynia-Kościerzyna, wysiadając na stacji Krzeszna lub Wieżyca.

Trójmiasto, Łysa Góra w Sopocie
Stok w Górnym Sopocie, blisko Opery Leśnej, położony na wysokości 110 m n.p.m. spełnia wszystkie kryteria do nauki jazdy na nartach. W ośrodku funkcjonuje szkółka narciarska, trasa ma 286 m długości, jest oświetlona, ratrakowana i naśnieżana. Jazda niedaleko morza to dodatkowa atrakcja – przy dobrej widoczności można podziwiać Zatokę Gdańską.  Z centrum Sopotu samochodem można dojechać już w 10 min, a transportem publicznym (najlepiej linią 144) w niewiele ponad 20 min.


Konkurs Briju na Dzień Mamy

Biżuteria to często drobny, a jednak wyjątkowy element, kropka nad „i” każdej perfekcyjnie przygotowywanej stylizacji. I nie tylko. Nadaje indywidualnego charakteru, podkreśla styl i wyróżnia. ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI