Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
21 lutego 2016 in Parenting by redakcja

Jak wybrać nianię elektroniczną?

Niania elektroniczna to spore ułatwienie, zwłaszcza dla tych mam, które mieszkają w dużym domu. Na rynku istnieje ich szeroki wybór, a ceny wahają się od 200 do 1000 zł. Jak wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb nianię elektroniczną?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Niania elektroniczna to urządzenie składające się w swojej najprostszej wersji z nadajnika, który ustawia się przy dziecku, i odbiornika, który rodzic ma przy sobie. Przy zakupie nianię należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parametry techniczne. Istotny jest zasięg urządzenia. „Producenci najczęściej umieszczają informacje tylko o zasięgu w przestrzeni otwartej. W rzeczywistości duży zasięg na przestrzeni otwartej nie oznacza, że w przestrzeni zamkniętej można oddalić się na taką odległość od dziecka. Aby ją obliczyć trzeba przyjąć, że stanowi ona ¼ zasięgu otwartego”, informuje Martin Molčan z Feedo.pl. Należy zatem wybierać nianie o dużym zasięgu – nawet do 500 m na przestrzeni otwartej. Odpowiedni wybór urządzenia o dużej liczbie kanałów pozwala na wyeliminowanie ewentualnych zakłóceń, zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku wielorodzinnym, dlatego im jest ich więcej, tym lepiej. Częstotliwości gwarantujące pracę bez zakłóceń to 1,88 lub 2,4 GHz (na takiej pracują też telefony bezprzewodowe). Najlepiej jest również wybierać nianie zasilane na dwa sposoby: prąd i baterię. Pozwala to na użycie urządzenia w różnych sytuacjach.

W większości przypadków niania elektroniczna wykorzystywana jest podczas pierwszych miesięcy
życia dziecka, a jej podstawowe funkcje w zupełności spełniają swoje zadanie. Producenci prześcigają jednak się we wzbogacaniu swoich produktów w atrakcyjne funkcje, które sprawią, że sen dziecka będzie bezpieczny, a rodzice spokojna. Są to między innymi:

  • Czujnik temperatury, który na bieżąco monitoruje temperaturę albo wilgotność. Niektóre modele mają również funkcję ustawienia zakresu temperatury i alarmują, gdy się ona zmienia.
  • Kanał zwrotny, czyli możliwość przekazywania dziecku informacji głosowych.
  • Kamera, która pozwala podglądać ułożenie dziecka i stwarza poczucie większej kontroli.
  • Monitor oddechu, który pozwala zmniejszyć ryzyko tzw. śmierci łóżeczkowej, poprzez czujniki wykrywające ruch oddechowy dziecka, umieszczane pod materacem łóżeczka.
  • Lampka, kołysanki, projektor – to dodatki, które nie są niezbędne, ale sprawiają, że dziecko po chwilowym przebudzeniu zajmuje się patrzeniem w ciekawe obrazki wyświetlane na suficie albo wsłuchuje się w usypiające melodyjki.

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI