Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
22 kwietnia 2016 in Parenting by Małgorzata Ohme

Mama idzie na randkę

Przy wielu problemach, jakie stoją przed samotną matką w Polsce, jest jeszcze ten jeden, wcale nie bagatelny: jak bez wyrzutów sumienia i z przyjemnością zjeść kolację z mężczyzną?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pójść na randkę, o tak! Wyrwać się z domu na kolację, może miłość, na pewno czerwone wino i owoce morza! Zamienić dres na małą czarną, założyć szpilki, odkurzyć bieliznę, włosy spróbować wywinąć jak w „Dzień Dobry TVN” i mieć swój wymarzony wieczór. A co! Matce też należy się randka.

100 pytań do…

– Gdzie idziesz? – słyszę czujne pytanie Klary na wieść o tym, że wychodzę. – Na kolację (już wiem, że nie może paść słowo „randka”). – Z kim? – czuję, jak przewierca mnie niczym świder wzrok czujnego dziecka. – Z kolegą – odpowiadam, podając zgodnie z prawdą dane. – Znam go? – drąży małolata. – Nie, nie znasz. – Fajny? – Tak. – Lubisz go? – Tak. – Bardzo…? I tak dalej. Już wiem, że nie będzie prosto.

Na to wpada syn (12-latek). – Wychodzisz wieczorem? – Tak. – Po co? – Bo idę na kolację. – Oezu, a nie możesz kiedy indziej? – Dlaczego? – Musimy pouczyć się przyrody. – Musimy czy ty musisz? – Ale jesteś samolub.

Brawo. Mam też akceptację syna.

W wyrzutach sumienia, które sankcjonuje dezaprobata dzieci, wychodzę. Trzy razy zadane pytanie kontrolne „Kiedy wrócisz?”. (Zawsze podaję za wczesną godzinę, zapominając, że dzieci są dosłowne). Zamykam drzwi. Uff. Jadąc, odpowiadam na SMS-y, co niby mają robić w piątkowy wieczór, gdzie jest koń ze stajni Klary, czy mogą zamówić pizzę, bo babcia nie potrafi gotować i że Jurek to głupek, a Klara debilka. Wdech, wydech. Wdech, wydech. Wchodzę.

Scenariusz randki

Odważny czeka z nadzieją w oczach, myśląc, że to będzie wymarzony wieczór z kobietą, która matkę zostawiła w domu i dziś jest tylko dla niego. Zwykle odpisuje na SMS-y z godzinnym opóźnieniem, bo zawsze ma coś do zrobienia, a jak już udaje się z nią porozmawiać, to w tle słychać krzyki kłócącego się rodzeństwa. Ale jest miło. Jest jakaś ryba z grilla, sałatka z rukolą i świeczka. Naprawdę niewiele więcej mi potrzeba. No może czerwonego wina, ale przecież MUSZĘ wrócić. Po 22.00 zerkam na telefon: 12 nieodebranych połączeń od syna, 6 SMS-ów od córki („Dlaczego nie odbierasz?”, „Jurek mnie bije” i „Babcia zwariowała”). Przepraszam Odważnego i wychodzę zadzwonić.

– Mamo, co tam się dzieje? – pytam i słyszę tylko jęknięcie i komunikat „Ja idę spać, mam dość”. Czas wracać. Odważny czyta mój wyraz twarzy bezbłędnie, bierze rachunek i odprowadza do auta. Próbuję zażartować, ale wychodzi jakiś gniot. – Zadzwonię – rzucam na koniec i naciskam gaz. Jadę do domu, łamiąc wszystkie przepisy.

Zobacz Żelazne zasady randkowania!


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI