Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
21 kwietnia 2016 in Parenting by Małgorzata Ohme

Mama na randce? Żelazne zasady randkowania

Żeby to było raz. Albo dwa lub trzy. Podobnych historii znam wiele (własne i koleżanek – randkujących matek). Gdybym miała spisać konkluzje z naszych przeżyć, powstałaby dość długa lista żelaznych zasad. Oto one:

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Babcia w roli niani nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Czasami empatyczna przyjaciółka lub ciocia lepiej to zorganizuje.

Być może warto czekać na okienko w kalendarzu Byłego. Ojciec to ojciec. No i weźmie na noc, co może zmienić scenariusz wieczoru na znacznie ciekawszy.

Nie zawsze musisz mówić prawdę, dokąd idziesz. „Służbowy wyjazd” może być lepszym terminem niż „kolacja”, „kolacyjka” czy „kino”. Sprawy zawodowe to obowiązek, który sprawia, że z bankomatu wyskakują pieniądze. Niektóre dzieci to rozumieją i hamują swoją spontaniczność.

Nie fantazjuj zbyt mocno na temat oczekiwanego wieczoru. Zawsze miej na zapleczu opcję, że coś się posypie. Historii o temperaturze, bólach brzucha, wysypce na pięć minut przed wyjściem wysłuchałam tysiące.

Wyłącz telefon! Umów się na kontrolny SMS lub rozmowę przed ich pójściem spać. Uprzedź z góry, że w miejscu, w którym będziesz, nie ma zasięgu.

Nie czuj się winna, że wyszłaś. Że porzuciłaś. Że jak sieroty zostały. To projekcje. Twoje kochane dzieci chcą, byś tak właśnie myślała. Bo są dziećmi i myślą o sobie.

Nie wyobrażaj sobie, co z tego będzie. Z tego Pana. Wieczoru. Relacji. Co ma być, to będzie. Niech płynie, jeśli ci z nim po drodze.

I zanim wyjdziesz, nie myśl o tym, ile rzeczy byś zrobiła, gdybyś nie musiała wychodzić. Nie przekonuj siebie, że ci się nie chce, że wolisz poczytać, obejrzeć film, odpocząć. Jak będziesz tak myśleć, to w końcu w to uwierzysz.

Nie czuj się winna wobec Odważnego. Tak, masz dzieci. Tak, masz trochę bałaganu w życiu. Tak, nie jest to wszystko proste. Ale, wierz mi, ryba z grilla w twoim towarzystwie smakuje najlepiej! I on to wie.

„Jeszcze kilka lat, a będą nastolatkami, zajmą się swoim życiem” – myślę. I wtedy przypomina mi się opowieść mojej koleżanki, która szła na randkę, a jej 16-letni syn w drzwiach rzucił: – Baw się dobrze, mamo. Tylko nie bądź hardkorem. – Czyli? – No nie idź na całość, na pierwszej randce nie wypada, you know.

Małgorzata Ohme psycholog dziecięcy i rodzinny, założycielka portalu dla kobiet ohme.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI