Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Przygotowania do Świąt z dziećmi

123rf.com
23 grudnia 2015 in Parenting by redakcja
W powietrzu czuć już zapach świąt Bożego Narodzenia. Przed nami ostatnie dni przygotowań. Może to być wartościowy czas dla całej rodziny. Zachęćmy dzieci do wspólnego szykowania potraw, prezentów i dekoracji. W ten sposób nie tylko uczymy ich nowych umiejętności, ale też pomagamy rozwijać kreatywność.

Każda większa uroczystość, a tym bardziej trwające kilka dni święta, wymaga planu i organizacji. zaangażować do tego dzieci? Ciekawe rozwiązanie podsuwa Aleksandra Malinovskaja, doświadczona przedszkolanka z MyVinci:„Warto zachęcić dzieci, by już na etapie planowania przedstawiły własne pomysły. Można założyć w tym celu specjalny zeszyt, w którym dziecko pod naszym okiem narysuje lub namaluje swoje wymarzone święta. Potem wybierzmy wspólnie te elementy, które będą realne do urzeczywistnienia. Może to być własnoręcznie przygotowany przez dziecko stroik świąteczny, nietypowa ozdoba choinkowa, a może ciastka w kształcie ulubionych bajkowych bohaterów. Nawet mały fragment przeniesiony do domowej przestrzeni da dziecku poczucie, że jego pomysły są ważne dla innych”

Świąteczne ozdoby

Wspólne tworzenie bożonarodzeniowych dekoracji to znakomity pomysł na grudniowe popołudnia i wieczory. Można do tego wykorzystać tradycyjne  materiały: kolorowy papier, brokat, klej, farby, czy kredki, ale można też puścić wodze wyobraźni i do wyczarowania nietypowych ozdób użyć makaronu, szyszek, orzechów czy słomy. Najważniejsze, by dziecko poczuło, że z pomocą rodzica może stworzyć wszystko, co podpowie mu wyobraźnia. Efekty mogą być zdumiewające!

Choinka

Przystrojone zielone drzewko to jeden z nieodzownych elementów Bożego Narodzenia. Dzieci mogą wykonać dodatkowo swoje własne choinki. Mogą to być malowanki, wyklejanki czy konstrukcje z różnorodnych materiałów. Możliwości jest wiele! Dzięki temu dziecko będzie będzie kojarzyć świąteczne drzewko nie tylko ze znalezionymi pod nim prezentami.

Wspólne gotowanie

Pieczenie pierników i ciasteczek to kolejna okazja, by pobudzić możliwości twórcze dziecka. W sprzedaży dostępne są foremki w kształcie gwiazdki, choinki czy serca. Dodatkową atrakcją będzie ozdabianie wypieków kolorowym lukrem, słodkimi kuleczkami czy posypkami. Podczas wspólnej pracy w kuchni nie musimy ograniczać się tylko do przygotowania jedzenia – produkty spożywcze mogą być inspiracją do wykonania świątecznych dekoracji. Z pomarańczy z wbitymi goździkami powstaną naturalne kule zapachowe, z makaronowych rurek można stworzyć oryginalną minichoinkę, a pomalowane na złoto orzechy będą bardzo ładną ozdobą na drzewku.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI