Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
23 grudnia 2015 in Parenting by redakcja

Przygotowania do Świąt z dziećmi

W powietrzu czuć już zapach świąt Bożego Narodzenia. Przed nami ostatnie dni przygotowań. Może to być wartościowy czas dla całej rodziny. Zachęćmy dzieci do wspólnego szykowania potraw, prezentów i dekoracji. W ten sposób nie tylko uczymy ich nowych umiejętności, ale też pomagamy rozwijać kreatywność.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Każda większa uroczystość, a tym bardziej trwające kilka dni święta, wymaga planu i organizacji. zaangażować do tego dzieci? Ciekawe rozwiązanie podsuwa Aleksandra Malinovskaja, doświadczona przedszkolanka z MyVinci:„Warto zachęcić dzieci, by już na etapie planowania przedstawiły własne pomysły. Można założyć w tym celu specjalny zeszyt, w którym dziecko pod naszym okiem narysuje lub namaluje swoje wymarzone święta. Potem wybierzmy wspólnie te elementy, które będą realne do urzeczywistnienia. Może to być własnoręcznie przygotowany przez dziecko stroik świąteczny, nietypowa ozdoba choinkowa, a może ciastka w kształcie ulubionych bajkowych bohaterów. Nawet mały fragment przeniesiony do domowej przestrzeni da dziecku poczucie, że jego pomysły są ważne dla innych”

Świąteczne ozdoby

Wspólne tworzenie bożonarodzeniowych dekoracji to znakomity pomysł na grudniowe popołudnia i wieczory. Można do tego wykorzystać tradycyjne  materiały: kolorowy papier, brokat, klej, farby, czy kredki, ale można też puścić wodze wyobraźni i do wyczarowania nietypowych ozdób użyć makaronu, szyszek, orzechów czy słomy. Najważniejsze, by dziecko poczuło, że z pomocą rodzica może stworzyć wszystko, co podpowie mu wyobraźnia. Efekty mogą być zdumiewające!

Choinka

Przystrojone zielone drzewko to jeden z nieodzownych elementów Bożego Narodzenia. Dzieci mogą wykonać dodatkowo swoje własne choinki. Mogą to być malowanki, wyklejanki czy konstrukcje z różnorodnych materiałów. Możliwości jest wiele! Dzięki temu dziecko będzie będzie kojarzyć świąteczne drzewko nie tylko ze znalezionymi pod nim prezentami.

Wspólne gotowanie

Pieczenie pierników i ciasteczek to kolejna okazja, by pobudzić możliwości twórcze dziecka. W sprzedaży dostępne są foremki w kształcie gwiazdki, choinki czy serca. Dodatkową atrakcją będzie ozdabianie wypieków kolorowym lukrem, słodkimi kuleczkami czy posypkami. Podczas wspólnej pracy w kuchni nie musimy ograniczać się tylko do przygotowania jedzenia – produkty spożywcze mogą być inspiracją do wykonania świątecznych dekoracji. Z pomarańczy z wbitymi goździkami powstaną naturalne kule zapachowe, z makaronowych rurek można stworzyć oryginalną minichoinkę, a pomalowane na złoto orzechy będą bardzo ładną ozdobą na drzewku.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI