1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Strefa Dzieci na Europejskich Targach Muzycznych

Musicon – muzyczny wehikuł
Musicon – muzyczny wehikuł
Zobacz galerię 9 Zdjęć
6 Europejskie Targi Muzyczne Co jest Grane 24. Termin: 26-27.11.2016 r., PKiN w Warszawie. W ramach Targów zorganizowana została specjalna strefa tylko dla najmłodszych. Przygotowano dla nich oddzielny program, a w nim m.in. koncerty, zabawy, muzyczne warsztaty i pokazy filmów z muzyką na żywo.

SOBOTA 26 LISTOPADA

12.30 - 13.15 - FRAGMENTY „KSIĘGI DŻUNGLI” – TEATR MUZYCZNY ROMA

Dzieci przeniosą się do świata muzycznej opowieści chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Widzowie usłyszą kilka utworów w wykonaniu bohaterów.

Dla dzieci w wieku od 4 lat.

13.30 - 14.30 - KONCERT DLA DZIECI NEW WARSAW TRIO – SMYKOFONIA

Zespół New Warsaw Trio przedstawi argentyńskie tango, bałkańską chorę, amerykańskie dixie oraz czeską polkę. Tańce te to radosne rytmy, przy których będzie można powspominać wakacyjne podróże. Wykonawcy: Rafał Grząka - akordeon, Przemysław Skałuba - klarnet, Konrad Kubicki - kontrabas. Koncert poprowadzą sami muzycy.

Dla dzieci w wieku od 2-5 lat.

15.00 - 16.00 - WARSZTATY IMPROWIZACJI DLA DZIECI – KLUB KOMEDIOWY

Improwizacja pomaga dzieciom nabrać pewności siebie, uczy słuchania, obserwacji, współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji. Uczy naturalnie rytmiki, używania dźwięków. W czasie krótkich warsztatów wykorzystamy ćwiczenia i gry improwizowane oraz nauczymy dzieci podstawowych zasad tworzenia muzycznych scen improwizowanych. Zajęcia poprowadzą improwizatorzy z grupy Nikt Nic Nie Wie (pierwszego warszawskiego projektu impro skierowanego tylko do dzieci i młodzieży). Warsztaty zostały nominowane do nagród dla najlepszej inicjatywy kulturalnej dla dzieci Słoneczniki 2016 oraz Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Dla dzieci w wieku od 4-7 lat.

16.30 - 17.30 -  WARSZTAT Z MUSICON’EM - MUSICON CLUB

Musicon – muzyczny wehikuł odkrywający nowe wymiarów zabawy i edukacji.

Poznaj brzmienie kształtów, dotknij programowania, stwórz muzycznego jeża! Kreatywnie i muzycznie, sensorycznie i analitycznie, logicznie i spontanicznie – wszystko na wyciągnięcie ręki. Naciśnij guzik, niech zacznie się przygoda!

NIEDZIELA 27 LISTOPADA

12.30 - 13.45 - WARSZTATY MUZYCZNE „WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ” - BEMOWSKIE CENTRUM KULTURY „FOLKOWO BEMOWO”

Muzycy z Kapeli Warszawiaki przypomną nieco zapomniany świat warszawskiej ulicy. Będą wspólnie z dziećmi śpiewać warszawskie, uliczne szlagiery, uczyć gwary warszawskiej, a także podstawowych kroków tanecznych podwórkowych sztajerków. A dla wszystkich ciekawych - nauka bazarowej gry w 3 karty.

14.00 - 15.15 - WARSZTATY MUZYCZNE „ZABAWIĆ SIĘ RAZEM” - BEMOWSKIE CENTRUM KULTURY „FOLKOWO BEMOWO”

Nasta Niakrasava - frontmenka zespołu RUTA, zaprasza dzieci małe i duże do poznania zabaw w które bawili się ich dziadkowie. Podczas warsztatów będzie możliwość nauczenia się kilku krótkich polskich i białoruskich piosenek, aby bawić się razem, przy dźwiękach akordeonu.

15.30 - 16.30 - WARSZTATY BĘBNIARSKIE „TRZY ŁYKI AFRYKI” - BEMOWSKIE CENTRUM KULTURY „FOLKOWO BEMOWO”

Nikodem Bąkowski i Strefa Rytmu zapraszają wszystkie dzieci w niezwykłą, magiczną podróż na Czarny Ląd. Pokażą i opowiedzą o tradycyjnych bębnach Afryki Zachodniej a następnie nauczą jak na nich grać. Warsztaty bębniarskie  to ogromna dawka energii oraz wspaniała zabawa łącząca pokolenia.

17.00 - 17.45 - FILMY ANIMOWANE Z MUZYKĄ NA ŻYWO - FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI I BEMOWSKIE CENTRUM KULTURY „FOLKOWO BEMOWO”

Mali widzowie zostaną przeniesieni w świat ciekawych obrazów i dźwięków. Podczas pokazów filmów z sekcji krótkich metraży Festiwalu Filmowego Kino Dzieci usłyszymy muzykę na żywo specjalnie przygotowaną na to spotkanie.  Zagrają Krzysztof Guzewicz oraz Natalia Czekała. W trakcie koncertu wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy.

SOBOTA-NIEDZIELA, 26-27 LISTOPADA, GODZ. 12.00-19.00

- STREFA GIER I ZABAW – WYDAWNICTWO HIPPOCAMPUS

„Było sobie życie”, „Był sobie człowiek”, czy „Byli sobie wynalazcy” to niezwykła seria filmów, których bohaterem jest wszystkowiedzący Mistrz i towarzyszący mu młodzi bohaterowie. Któż z nas dorosłych nie pamięta czasów, gdy wstawało się rano w niedzielę, by nie przegapić kolejnego odcinka. I tak już kilka pokoleń wspomina tę wspaniałą serię kultowych kreskówek edukacyjnych stworzonych przez Alberta Barillé, które swoją premierę miały ponad …30 lat temu. W między czasie na bazie „Było sobie…” powstały kolejne serie filmów, gry planszowe, puzzle, karty czy  encyklopedie ale jedno jest stałe i niezmienne – zawsze głównym bohaterem jest Mistrz!

W tym roku, podczas Europejskich Targów Muzycznych CJG dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z Mistrzem, który zaprosi je do wspólnej zabawy.

Najmłodsi będą miały okazję zagrać w grę „Było sobie życie” na ogromnej planszy XXL, spróbować swoich sił w edukacyjnych grach planszowych z serii „Było sobie…” , układać puzzle, a także wziąć udział w quizie z kołem fortuny i wygrać atrakcyjne nagrody przygotowane przez wydawnictwo Hippocampus. A skoro Targi Muzyczne, to pytania będą dotyczyły słuchu, gardła, przepony, aparatu mowy etc. Dowiemy się też co to jest aparat słuchowy i jak to możliwe, że jeden z największych kompozytorów Ludwig van Beethoven komponując IX Symfonię był prawie głuchy… Naturalnie nie zabraknie też kultowego filmu „Było sobie życie”, który będzie można obejrzeć w naszym kąciku „Było sobie…”.

- INSTALACJA MIKIFON - PANGENERATOR I DISNEY

Dodatkowo przez dwa dni funkcjonowania strefy będzie można doświadczać wyjątkowej instalacji Mikifon. To interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Disneya. Instalację pierwszy raz można było oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Mikifon sampluje dźwięki z otoczenia, obracając się dookoła w ich poszukiwaniu, a następnie przekształca je w rytmiczne sekwencje muzyczne, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność biorącą udział w interakcji. Warstwa dźwiękowa instalacji wzbogacona jest o interaktywne wizualizacje pojawiające się na cylindrycznym wyświetlaczu, umieszczonym w ruchomej części Mikifonu, będącej syntetycznym ujęciem głowy Myszki Miki. Instalacja łączy nowoczesną, wysublimowaną formę z angażującą i klarowną interakcją, dzięki czemu obiekt wpisuje się w kontekst galeryjny, jednocześnie stanowiąc dużą atrakcję zarówno dla starszych, jak i najmłodszych odbiorców.

WSTĘP DO STREFY JEST ZA DARMO

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze