Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Zabawy z dziećmi w Wielkanoc
123rf.com
24 marca 2016 in Parenting by Mamabu.pl

Wielkanocne zabawy z dziećmi

Na święta Bożego Narodzenia dzieci czekają w wypiekami na twarzy, bo Mikołaj, choinka, prezenty. A Wielkanoc? To czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a my – niezależnie od poglądów i wiary – pielęgnujemy tradycje. Jak przekonać do niej najmłodszych?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Chociaż zajączek nie wpisał się na trwałe w świąteczną tradycję wielkanocną i rzadko komu przynosi prezenty, mamy mnóstwo innych powodów, by zachęcić dziecko do wspólnej wielkanocnej zabawy. Przede wszystkim nadchodzi właśnie długo wyczekiwana wiosna, a z nią coraz więcej słońca. Przyroda zaczyna powoli budzić się do życia, dlatego zabierzcie maluchy na dłuższy spacer i pokażcie, jakie zmiany zachodzą w naturze. Nawet w ferworze świątecznych przygotowań taka krótka wycieczka pozwoli Wam złapać oddech i przypomnieć sobie, dlaczego przystrajamy stół baziami, rzeżuchą i żonkilami.

Oczywiście warto zaangażować malucha w przygotowania do świąt. Jeśli jednak chcielibyście zająć dziecko na chwilę czymś innym, zajrzyjcie na strony internetowe z propozycjami wielkanocnych zabaw. W sieci jest ich naprawdę dużo: macie do wyboru wielkanocne kolorowanki (do wydrukowania i online), ćwiczenia i łamigłówki, propozycje prac plastycznych, bajki i opowiadania na temat Wielkiej Nocy, a nawet zabawy utrwalające wielkanocne słownictwo w językach obcych.

Wielkanoc to również dobry moment, by porozmawiać o tradycjach, poczytać o zwyczajach panujących w innych zakątkach Polski i zapytać babcie, dziadków oraz dalsze kuzynki o to, jak oni spędzali kiedyś święta. Takie opowieści podczas malowania pisanek, pieczenia mazurków i robienia wielkanocnych dekoracji na długo zapadną w pamięć.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI