Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
8 kwietnia 2016 in Parenting by redakcja

Wspólny trening z dzieckiem

Wspólna gra w piłkę na osiedlowym boisku czy rozegrany mecz na korcie tenisowym nie tylko podnoszą kondycję rodziców i pozytywnie wpływają na psychofizyczny rozwój dziecka,  ale również poprawiają wzajemne relacje.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kluby oferują wspólnie zajęcia sportowe dla rodziców z dziećmi. Pod okiem profesjonalnego trenera rodziny mogą razem pływać na basenie, przewracać się na macie albo jeździć na nartach. Zajęcia w klubie wymuszają regularność treningu, a więc gwarantują postępy, co motywuje do dalszych ćwiczeń. Po drugie, obecność trenera wpływa regulująco na komunikację rodzica z dzieckiem. Ponadto trening w klubie daje możliwość kontrolowanej rywalizacji w grupie, w której rodzic i dziecko występują jako jeden team. Każde zwycięstwo fetują podwójnie, każdą porażkę dzielą proporcjonalnie. Takie doświadczenia uczą pracy w zespole. Ważne, by panowały w nim partnerskie relacje.

„Przed oczami mam obraz, który co jakiś czas widuje na zajęciach, które prowadzę. Ojciec z synem pojawia się na pierwszych zajęciach. Obaj mają nowe, śnieżnobiałe stroje. Ojciec trenował kiedyś karate i od razu wciela się w rolę eksperta i krytyka, który egzekwuje swoją władzę rodzicielską. Poważny błąd! Skutkiem jest rywalizacja, która zamiast motywować, skłania do forsowaniu swoich racji. Z mojej praktyki wynika, że gdy rodzic i dziecko zajmują równorzędne pozycje na treningu to z sukcesem osiągną nadrzędny cel: poprawią wzajemne relacje”, mówi Wojciech Jeż, trener który pracuje z dziećmi i zespołami rodzinnymi także w przedszkolu i szkole MyVinci  w Warszawie.

Gdy już zapadnie decyzja o wspólnym treningu, przede wszystkim należy mieć na względzie preferencje dziecka. Jeśli narzucimy mu z góry dyscyplinę, w której się pogubi lub będzie dla niego ciężarem, to w chwilach załamania formy będzie bardzo trudno zmotywować go do regularnego i aktywnego treningu.  A wspólny to okazja do pogłębiania zdrowych relacji rodzinnych pozwalających dziecku zbudować zaufanie do siebie, które będzie procentować przez całe życie.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI