Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

„NIEPOSŁUSZNE DZIECKO. 8 kroków do poprawy zachowania” – fragment książki

materiały prasowe
materiały prasowe
24 maja 2012 in Wychowanie by redakcja
Jeśli podejrzewasz, że z twoim dzieckiem dzieje się coś niedobrego, z pewnością jest ci przykro i jesteś zaniepokojony. A jeśli przyczyną tych podejrzeń jest nieodpowiednie zachowanie dziecka, zwłaszcza w stosunku do ciebie, czujesz się dodatkowo bezsilny i zdezorientowany.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Z jednej strony wydaje ci się, że żadne inne dziecko w tym wieku nie zachowuje się w taki sposób, z drugiej jednak – czyż nie jest prawdą, że każde dziecko buntuje się i nie słucha rodziców? Przecież wszystkie miewają trudniejsze okresy. Czy rzeczywiście jest się czym martwić? Pytania tego typu najprawdopodobniej spędzają ci sen z powiek, a brak snu to ostatnia rzecz, której potrzebujesz, jeśli dni zazwyczaj upływają ci pod znakiem potyczek z dzieckiem.

Mam nadzieję, że ten rozdział pomoże ci odzyskać siły niezbędne do stawienia czoła problemom związanym z synem lub córką. Będą ci potrzebne do odbudowania tej cennej więzi między tobą a dzieckiem, na którą zasługujesz i na której tak bardzo ci zależy. Na początek spróbuj znaleźć odpowiedź na następujące pytanie, które być może nie pozwala ci w nocy zasnąć: „Czy z moim dzieckiem jest coś nie tak?”. Pomoże ci w tym prosty test. Możliwe odpowiedzi: „nigdy lub bardzo rzadko”, „od czasu do czasu”, „często” lub „bardzo często”. Kartkę z odpowiedziami zachowaj – przyda się później do celów porównawczych.

[Kliknij aby zamówić książkę z rabatem i rozwiązać test: www.twojeporadniki.pl]

Jeśli odpowiedziałeś „często” lub „bardzo często” na co najmniej cztery z powyższych pytań, twoje obawy są prawdopodobnie uzasadnione. Zachowanie dziecka może być oznaką rzeczywistego problemu i bardzo dobrze się stało, że wziąłeś do ręki tę książkę. Trudno jednak uzyskać całkowicie zadowalającą odpowiedź, bazując tylko na uogólnieniach. Aby dowiedzieć się, co dokładnie dzieje się z dzieckiem, będziesz musiał wnikliwie przyjrzeć się schematowi jego zachowania. Kiedy i gdzie zazwyczaj wybucha? Jak poważne są jego wybryki? Jak to się ma do tego, co robią i mówią inne dzieci?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI