Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

„NIEPOSŁUSZNE DZIECKO. 8 kroków do poprawy zachowania” – fragment książki

materiały prasowe
materiały prasowe
24 maja 2012 in Wychowanie by redakcja
Jeśli podejrzewasz, że z twoim dzieckiem dzieje się coś niedobrego, z pewnością jest ci przykro i jesteś zaniepokojony. A jeśli przyczyną tych podejrzeń jest nieodpowiednie zachowanie dziecka, zwłaszcza w stosunku do ciebie, czujesz się dodatkowo bezsilny i zdezorientowany.

Z jednej strony wydaje ci się, że żadne inne dziecko w tym wieku nie zachowuje się w taki sposób, z drugiej jednak – czyż nie jest prawdą, że każde dziecko buntuje się i nie słucha rodziców? Przecież wszystkie miewają trudniejsze okresy. Czy rzeczywiście jest się czym martwić? Pytania tego typu najprawdopodobniej spędzają ci sen z powiek, a brak snu to ostatnia rzecz, której potrzebujesz, jeśli dni zazwyczaj upływają ci pod znakiem potyczek z dzieckiem.

Mam nadzieję, że ten rozdział pomoże ci odzyskać siły niezbędne do stawienia czoła problemom związanym z synem lub córką. Będą ci potrzebne do odbudowania tej cennej więzi między tobą a dzieckiem, na którą zasługujesz i na której tak bardzo ci zależy. Na początek spróbuj znaleźć odpowiedź na następujące pytanie, które być może nie pozwala ci w nocy zasnąć: „Czy z moim dzieckiem jest coś nie tak?”. Pomoże ci w tym prosty test. Możliwe odpowiedzi: „nigdy lub bardzo rzadko”, „od czasu do czasu”, „często” lub „bardzo często”. Kartkę z odpowiedziami zachowaj – przyda się później do celów porównawczych.

[Kliknij aby zamówić książkę z rabatem i rozwiązać test: www.twojeporadniki.pl]

Jeśli odpowiedziałeś „często” lub „bardzo często” na co najmniej cztery z powyższych pytań, twoje obawy są prawdopodobnie uzasadnione. Zachowanie dziecka może być oznaką rzeczywistego problemu i bardzo dobrze się stało, że wziąłeś do ręki tę książkę. Trudno jednak uzyskać całkowicie zadowalającą odpowiedź, bazując tylko na uogólnieniach. Aby dowiedzieć się, co dokładnie dzieje się z dzieckiem, będziesz musiał wnikliwie przyjrzeć się schematowi jego zachowania. Kiedy i gdzie zazwyczaj wybucha? Jak poważne są jego wybryki? Jak to się ma do tego, co robią i mówią inne dzieci?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


podkreśl_kolor_oczu

Jak podkreślić kolor oczu

Piękne spojrzenie to marzenie każdej z nas. Oto kilka sposobów na to, jak podkreślić i wydobyć naturalny kolor naszych oczu. Oczy, to ta część naszego ...
soraya_www

Magia Olejków od SORAYA – odkryj moc drogocennych olejków zamkniętych w ultralekkich formułach!

Arganowy, kokosowy, macadamia, jojoba, olejek z nasion chia –bardzo dobrze znasz ich odżywcze właściwości, prawda? Teraz możesz odkryć je na nowo, ponieważ stały się podstawą ...
Newsleter_Header_01

Warsztaty i szkolenia miesiąca

zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI