Zabawki dla rodziców, czyli co przyda się na wakacjach z dziećmi

123rf.com

Nie tylko dzieci uwielbiają zabawki. My, dorośli, często otaczamy się gadżetami, które dają nam dużo radości, a nie zawsze są praktyczne. Jakie zabawki zabrać ze sobą na wakacje z dziećmi?
Rodzice zazwyczaj starają się wybierać przedmioty, które są ładnie wykonane, a do tego ułatwiają im życie. Bo bycie rodzicem to podróż pełna niespodzianek, szczególnie w wakacje, z dala od dobrze zorganizowanej codzienności.

Kiedyś były tylko pieluchy tetrowe, jedno mleko w proszku i wczasy z zakładu pracy. I jakoś sobie ludzie radzili. Okazuje się, że potrzeb było mnóstwo, tylko nie do końca zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Może dla niektórych to zwykła fanaberia, ale wielu rodziców potrzebuje gadżetów, dzięki którym opieka nad dzieckiem staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań dedykowanych rodzicom i coraz więcej z nich trafia do Polski. Oto kilka przykładów.

Jeśli wybieracie się na wakacje z dziećmi samochodem, dobrym rozwiązaniem może okazać się składany stolik do zabawy i jedzenia. Gdy przed Wami jeszcze kilkadziesiąt kilometrów drogi, a dziecko zaczyna marudzić lub znudzone zarzuca Was tysiącem pytań, przez które nie możecie skupić się na drodze, możecie rozłożyć mu stolik doczepiany do fotelika i położyć na nim blok, kredki lub flamastry, samochodzik albo jakąś grę.

Egzamin zdadzą wszelkiego rodzaju organizery dla rodziców i dzieci. Dzięki nim będziecie mieli wszystko pod ręką i nie będziecie musieli nerwowo przerzucać całej garderoby w poszukiwaniu smoczka, ulubionej zabawki malucha lub butelki z wodą. Fajnym rozwiązaniem są też wszelkiego rodzaju lunchboxy, czyli pudełka na przekąski, dzięki którym przygotowane przez Was jedzenie nie zmieni się w papkę.

Nowością na polskim rynku jest zasłonka, tak zwane przenośne zaciemnienie, które przyczepiamy do szyby za pomocą specjalnych przyssawek. Dzięki niemu dziecko będzie miało wrażenie, że jest noc, nawet jeśli na dworze jest jeszcze widno. To również świetny sposób na to, żeby wydłużyć sen malucha nad ranem.