Zabawy z dziećmi w Halloween

Zabawy z dziećmi w Halloween
123rf.com

Wigilia Wszystkich Świętych, która już za kilka dni, ma od jakiegoś czasu kolor intensywnie pomarańczowy, a to za sprawą dyni. I czy nam się to podoba, czy nie, Halloween zagościło już na dobre w polskim kalendarzu. Wykorzystajmy ten czas na zabawę, która może zachęcić do ważnych pytań.
Chociaż wielu dorosłych wciąż traktuje Halloween jako nowe święto, które przywędrowało do nas z Ameryki, dzieci po prostu cieszą się tym, co ze sobą niesie. A niesie mnóstwo zabawy i nie ma w tym nic złego, szczególnie że temat tych świąt nie należy do najłatwiejszych. Do niedawna był to bardzo mroczny i smutny czas. Aż tu nagle pojawiły się dyniowe lampiony, które rozświetliły ciepłym światłem ponure i nieobecne w dziecięcym świecie święto.

Halloweenowy entourage włączył dzieci w obchodzenie Wszystkich Zmarłych i Wszystkich Świętych. Dzięki temu możemy spędzić czas z maluchami nie tylko w drodze na cmentarz, ale również w kuchni na wydrążaniu dyni. Pozwólcie maluchowi narysować oczy, nos i usta, które później pomożecie mu wyciąć. Następnie do środka włóżcie świeczkę i przykryjcie dyniowy lampion kapeluszem. Takich latarenek możecie przygotować kilka i udekorować nimi mieszkanie, balkon czy ogród. Z miąższu wyciętego z dyni możecie za pomocą nożyka zrobić stemple: wystarczy jej kawałek odpowiednio ponacinać, wyjąć farby, kartkę i pobawić się w stemplowanie duchów lub innych stworów.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link