Jak zrobić ogród? Warsztaty dla najmłodszych

Dwie Siostry

7 maja 2016 w warszawskim ogrodzie botanicznym w Alejach Ujazdowskich odbędą się warsztaty z architektury krajobrazu dla dzieci.
Wydawnictwo Dwie Siostry znane jest książek, które w przystępny sposób, przez obrazy, wyjaśniają dzieciom nowoczesne zjawiska. Wkrótce ukaże się książka O.G.R.Ó.D. autorstwa Ewy Kołaczyńskiej z ilustracjami Adama Wójcickiego. Z okazji premiery książki Dwie Siostry wraz z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają dzieci w wieku 4–8 lat z rodzicami na warsztaty, podczas których można będzie się dowiedzieć, jak wyglądają ogrody w różnych częściach świata i jak przygotować własny ogródek. Jaki może być ogród? Taki, jaki podpowiada wyobraźnia: latający, podwodny, kosmiczny, pionowy a nawet…. trujący. O tym wszystkim opowiedzą edukatorzy z ogrodu botanicznego.

„Ogrodnicze” spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do 13.30.W programie: spotkanie z twórcami książki O.G.R.Ó.D i warsztaty z komponowania ogrodów. Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnicy kupując tylko bilety wstępu do Ogrodu Botanicznego UW. Zapisy na warsztaty: promocja@wydawnictwodwiesiostry.pl