Plamienia przy antykoncepcji hormonalnej

Jestem mamą karmiącą. Używam pigułki Cerazette. Od 10 dni mam małe plamienie. W ulotce przeczytałam, że plamienia nieregularne, kilkudniowe są normalne. Określenie kilka dni tak naprawdę niewiele mi mówi. Kiedy powinnam sie zaniepokoić? Czy 10 dniowe plamienie wciąż jest „kilkudniowe” i w normie? Będę bardzo wdzięczna za radę. Ostatnio na USG wykryto u mnie, na ściance macicy, mięśniaka śródściennego (wielkości 17 mm), ale lekarz zapewnił mnie, że przyjmowanie tabletki nie ma żadnego wpływu na tego typu zmiany. Czy Pani też tak uważa? Pozdrawiam serdecznie, Justyna

Mięśniak śródścienny  może być przyczyną plamienia przy stosowaniu  cerazette. Ten lek  często powoduje plamienie. Czasami może trwać dłużej niż kilka dni, a nawet cały miesiąc. U wielu osób w późniejszym czasie wszystko się uspokaja i tylko od czasu do czasu występuje 2-3 dniowe plamienie. W Pani przypadku te plamienia mogą być dłuższe z powodu mięśniaka śródściennego.