The Byk: kanapka z płatkami róży

Po miesiącu siedzenia w burgerowych klimatach jestem z powrotem w najlepszym miejscu i o najlepszym czasie w kuchni. Kanapkowa pora czyli śniadania …od 6 rano !
|Po miesiącu siedzenia w burgerowych klimatach jestem z powrotem w najlepszym miejscu i o najlepszym czasie w kuchni. Kanapkowa pora czyli śniadania …od 6 rano !

Ta kanapka jest dla Alicji, Juli i Rosie Cohen. Dla Alicji bo mnie kiedyś poprosiła o kanapkę z płatkami róży, dla Julii bo podarowałam mi urocze tościki z bakaliami a dla Rosie Cohen dla tego bo ma takiego maila. 1. tosty, sucharki z razowej mąki z bakaliami

reklama

2. ser biały
3. płatki dzikiej róży
4. woda różana
5. miałki cukier
Wiedziałam że zrobię tą kanapkę już od paru miesięcy. Trochę też przyznaję myślałam co tu zrobić z płatkami róż… Potem był miesiąc burgera i nagle wszystko okazało się proste wręcz oczywiste.

Od jakiegoś już czasu pod domem kwitnie krzak dzikiej róży. 3 tygodnie temu kupiłam wodę różaną na zasadzie „… aaa może się przyda”. 2 tygodnie temu dostałam prezent z Berlina – prześliczne, malutkie tościki z bakaliami. Julia dziękuję!
Nie wiele tu do roboty, nawet tych płatków nie trzeba myć!
Tnę je na cienkie paseczki i wkładam do miksera. Dolewam 1/2 kieliszka wody różanej i dosypuję 4 łyżki miałkiego cukru. Trochę ciężko się miksuje bo to mała ilość, ale w końcu się udaje. Masa różana dzięki wodzie kwiatowej pachnie jeszcze intensywniej:)
Łączę wszystko z białym serem i delikatnie rozdrabniam widelcem.

Małe bakaliowe tosty są bardzo smaczne. Niestety nie można ich dostać w takiej postaci w polskich sklepach, ale myślę że można podobne zrobić z pieczywa bakaliowego. Bywa taki razowy chleb ze śliwką czy orzechami. Nigdy tego nie robiłam ale : jakby go pokroić na bardzo cienkie kromki i włożyć do piekarnika ustawionego na 50 C to rezultat będzie podobny! Niska temperatura nie przypali kromek tylko trochę je ususzy.

Parzę świeżą kawę i podgrzewam mleko, które za moment porządnie spienię. Smaruję tosty różanym twarożkiem. Można je przyozdobić płatkami dzikiej róży, które mają bardzo dużo witaminy C. Śniadanie gotowe.Życzenie Alicji w końcu się spełniło. Nie raz nie dwa dopytywała mnie: „co z moją kanapką?”