Fit-posiłek na zamówienie

123rf.com

Życie w dużych miastach to ciągły pośpiech. Czasem zdarza nam się zapomnieć o zdrowym
i regularnym odżywianiu. Warto zadbać o prawidłowy posiłek już od dziś: nie tylko w domu, ale także w pracy. Wiosna to w końcu najlepsza pora, aby zasmakować pierwszych owoców i warzyw.|Życie w dużych miastach to ciągły pośpiech. Czasem zdarza nam się zapomnieć o zdrowym
i regularnym odżywianiu. Warto zadbać o prawidłowy posiłek już od dziś: nie tylko w domu, ale także w pracy. Wiosna to w końcu najlepsza pora, aby zasmakować pierwszych owoców i warzyw.

Wiosną zaczynamy bardziej dbać o siebie, by latem móc bezkarnie założyć bikini. W tym czasie zaczynamy przeróżne diety, a najlepszą i najzdrowszą z nich jest dieta wiosenna. Dieta ta, nazywana także nowalijkową, jest niezwykle zdrowa i pełna kolorów. Posiłki są przygotowywane z wykorzystaniem świeżych owoców i warzyw, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała i umysłu. Energia z natury Dieta wiosenna bazuje na rzodkiewce, szczypiorku, zielonej sałacie, świeżych ogórkach, pomidorach, papryce, kiełkach, a także młodych buraczkach, cykorii, kalafiorze. Wszystkie te składniki będą doskonałymi składnikami sałat, które nie tylko są smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Zawarte w nich witaminy (zwłaszcza A, C, E), związki mineralne (wapń, magnez, potas, żelazo) oraz przeciwutleniacze wzmacniają nasz organizm, dodając mu siły podczas wiosennego przesilenia. Jadłospis możemy także wzbogacić o lekki nabiał, drób czy ryby. Owoce i warzywa to też niezastąpione źródło błonnika, który pomaga w przemianie materii, wchłania cholesterol i inne szkodliwe związki, które następnie są szybko usuwane z organizmu. Czujesz głód? Zasmakuj w sałatce! Gdy uczucie głodu powoli zaczyna doskwierać, najczęściej sięgamy po tuczące i niezdrowe przekąski. Nie zawsze mamy czas na przygotowanie zdrowego posiłku, a jedzenie w pośpiechu nie jest dobre dla naszego organizmu. Świetnym rozwiązaniem dla takich osób są posiłki z dostawą, jakie znajdziemy w restauracjach współpracujących z Foodpanda. Posiłki w dostawie wielokrotnie utożsamiane są z niezdrowym jedzeniem, ale w serwisie znajdziemy restauracje oferujące szeroki wybór sałatek i pełnowartościowych dań, jak choćby ogólnopolską sieć restauracji Salad Story. W bogatym menu sałatkowym znajdziemy propozycje od klasycznej sałatki Cesarskiej po bardziej wyszukane, jak np. sałatka Sunny Mexico dla smakoszy kuchni meksykańskiej. Ciekawą ofertę ma także restauracja Salad House w Warszawie. Szczególnie warta polecenia jest sałatka Green Kiss – z wędzonym kurczakiem, suszonymi pomidorami, papryką, pomidorkami cherry i świeżym ogórkiem. Miłośnicy dań wegetariańskich powinni spróbować Sałatkę tofu z dodatkiem kiełków fasoli, pestki dyni, marchewki i ogórka. We wrocławskim Shakewave zjemy pełną witamin sałatkę owocowo-warzywną, idealną na śniadanie, a na pomorzu w restauracji Dr Bardadyn oprócz szerokiego wyboru sałatek, znajdziemy także zdrowe i pożywne koktajle i soki owocowe, będące doskonałym uzupełnieniem naszej codziennej diety. mat.pras.

reklama