Konkurs Barista of the Year 2014

foto CHI Polska

10 czerwca br. w Warszawie rozpoczęły się Mistrzostwa Regionalne konkursu Barista ot the Year 2014 (BOY 2014) organizowane przez CHI Polska, lidera na polskim rynku kawowym i operatora marek COSTA COFFEE, COSTA by coffee heaven i coffee heaven. Jurorzy oceniają technikę przygotowania i smak kawy oraz sprawne wykorzystanie narzędzi podczas przygotowywania produktów kawowych. O zwycięstwo walczy 31 baristów z całej Polski.|10 czerwca br. w Warszawie rozpoczęły się Mistrzostwa Regionalne konkursu Barista ot the Year 2014 (BOY 2014) organizowane przez CHI Polska, lidera na polskim rynku kawowym i operatora marek COSTA COFFEE, COSTA by coffee heaven i coffee heaven. Jurorzy oceniają technikę przygotowania i smak kawy oraz sprawne wykorzystanie narzędzi podczas przygotowywania produktów kawowych. O zwycięstwo walczy 31 baristów z całej Polski.|10 czerwca br. w Warszawie rozpoczęły się Mistrzostwa Regionalne konkursu Barista ot the Year 2014 (BOY 2014) organizowane przez CHI Polska, lidera na polskim rynku kawowym i operatora marek COSTA COFFEE, COSTA by coffee heaven i coffee heaven. Jurorzy oceniają technikę przygotowania i smak kawy oraz sprawne wykorzystanie narzędzi podczas przygotowywania produktów kawowych. O zwycięstwo walczy 31 baristów z całej Polski.
Uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami i sprawnością w realizacji trzech zadań:

  • „Espresso na czas” – ta konkurencja polega na przygotowaniu w ciągu dwóch minut jak największej ilości espresso, przy czym liczy się nie tylko liczba przygotowanych kaw, ale i ich smak, wygląd oraz sposób podania.
  • „Ocena techniczna” – w tej konkurencji bariści będą mieli za zadanie przygotować w ciągu ośmiu minut cztery napoje: Espresso, Cappuccino, Cafe Latte oraz Flat White lub Corto. Tutaj liczyć się będzie przede wszystkim technika i jakość przygotowania tych czterech podstawowych napojów kawowych.
  • „Prezentacja” – trzecie zadanie to dwuminutowa prezentacja, podczas której uczestnik będzie miał okazję przekonać do siebie jury i opowiedzieć kilka słów o sobie i swojej pasji do kawy.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez czteroosobowe grono jury. Dziesięciu najlepszych baristów przejdzie do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniach 26 i 27 czerwca br., również w Warszawie. Zwycięzca Finału Krajowego konkursu Barista of the Year 2014 reprezentował będzie nasz kraj w Finale Europejskim Barista of the Year 2014, zaplanowanym w stolicy na sierpień tego roku. mat.pras.