ParkuJeMyEko i Recykling Daje Owoce

Piknik ParkuJeMyEko ma na celu propagowanie idei głębokiej ekologii poprzez zabawę i wspólne działania. Będą liczne warsztaty, pokazy, projekcje filmów, wspólne muzykowanie, joga dla dzieci i dorosłych, zajęcia artystyczne i sportowe.

W ramach pikniku ParkuJeMyEko, w godzinach 14-20 przywitamy wakacje owocowo. Zapraszamy do akcji pt. „Recykling daje owoce”, w ramach której Krakowianki i Krakowianie będą zbierać zużyte kartoniki po napojach i przekażą je do recyklingu. W zamian dostaną pyszne i zdrowe owoce. W ramach akcji z kartoników zbudujemy Smoka Wawelskiego .

Przynieś 10 kartonów po napojach (soki owocowe, mleko), a my za to damy Ci kilogram świeżych i ekologicznych owoców. Będziemy mieć pomarańcze, banany, truskawki i rabarbar, a także świeżą miętę.

Kartony po napojach to cenne surowce wtórne, o czym jeszcze nie wszyscy wiedzą. Kartony zawierają ok.75% celulozy, 20 % plietylenu i 5% aluminium. Wszystkie te cenne surowce można już w Polsce odzyskać i poddawań recyklingowi. Podstawowym jednak warunkiem recyklingu jest wcześniejsza selektywna zbiórka kartoników i następnie przekazanie ich do przerobu.

ParkuJeMyEko.png