„Przystawka z kultury” – zapowiedź sezonu 2012/2013

4 października po wakacyjnej przerwie wraca „Przystawka z kultury. Kulturalny Klub Kolacyjny”. Organizowane są dla tych, którzy mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki oraz wyrafinowanych kulinarnych dodatków, dopełniających tematu wieczoru.

reklama

W drugim roku realizacji projektu przygotowano nową, zmieniającą się formułę spotkań, zagospodarowano nowe zaskakujące i specjalnie aranżowane przestrzenie, zaproszono do współpracy wyjątkowych gości. Pierwsze jesienne spotkanie klubu poświęcone będzie związkom mody ze sztuką. Przewodnikiem spotkania będzie Joanna Klimas. Podczas drugiego tej jesieni wieczoru klubowego Kasia i Darek Miłkowie, twórcy marki MilekDesign przedstawią historię kobiecych uczesań na przestrzeni ostatnich stu lat. Poprowadzą nas przez dekady, pokazując, jak zmieniająca się obyczajowość i wydarzenia historyczne kształtowały uczesania i inspirowały do fryzjerskich rewolucji. Spotkanie z projektantką Anną Orską planowane po nowym roku będzie opowieścią o nieznanych metodach tworzenia biżuterii, współczesnym wyobrażeniu ozdób i materiałach, które z użytkowych awansowały do roli szlachetnych. W czasie drugiego sezonu Kulturalnego Klubu Kolacyjnego na stole znajdą się też motywy filmowe i literackie. Klubowiczom proponuje się aktywny udział w warsztatowych spotkaniach z kulturą i sztuką. Współtwórcą wieczorów będzie Aleksander Baron – charyzmatyczny szef – mistrz kuchni, związany między innymi z Solec 44 oraz LOKAL.BISTRO. Aleksander, który w kuchni potrafi wyczarować każde dzieło sztuki, zadba o stworzenie zaskakujących związków pomiędzy motywami kolejnych „Przystawek”, a serwowaną w klubie kolacją.

Przystawka z kultury” to retro rozrywka w nowoczesnym wydaniu. Jej formuła daleka jest od typowych wykładów – uczestnicy siadają przy jednym stole, a przewodnikami spotkań są znawcy konkretnych dziedzin kultury i sztuki – artyści, krytycy i twórcy. Przedstawiają autorskie ujęcie tematu, wyjątkowe połączenie wiedzy i własnych doświadczeń.

Pierwsze spotkanie – „Modomowa, czyli przekaz zawarty w stroju” już 4 października w atelier Joanny Klimas.

Szczegółowych informacji szukać można na

stronie klubu: www.przystawkazkultury.pl oraz na Facebooku.

Zapraszamy także na www.goculture.pl