Sobczak ściąga klątwę z czekolady i wiosny

Czekolada
123rf.com

− Mamooo, a Pani w przedszkolu mówiła że dziś jest wiosna. Patrz, tu leży śnieg i byliśmy z tatą na sankach czyli dziś jest zima. To znaczy, że Pani kłamie…to nie ładnie kłamać, tak mi sama mówiłaś – Hugini cały przejęty sytuacją, miętosi swoją bluzkę i co chwilę pokazuje lub zasłania pępek.|− Mamooo, a Pani w przedszkolu mówiła że dziś jest wiosna. Patrz, tu leży śnieg i byliśmy z tatą na sankach czyli dziś jest zima. To znaczy, że Pani kłamie…to nie ładnie kłamać, tak mi sama mówiłaś – Hugini cały przejęty sytuacją, miętosi swoją bluzkę i co chwilę pokazuje lub zasłania pępek.|− Mamooo, a Pani w przedszkolu mówiła że dziś jest wiosna. Patrz, tu leży śnieg i byliśmy z tatą na sankach czyli dziś jest zima. To znaczy, że Pani kłamie…to nie ładnie kłamać, tak mi sama mówiłaś – Hugini cały przejęty sytuacją, miętosi swoją bluzkę i co chwilę pokazuje lub zasłania pępek.
-Tak, to nie ładnie kłamać…choć Pani w przedszkolu ma rację. właściwie jest już wiosna – stwierdzam, zastanawiając się kiedy właściwie zaczyna się kalendarzowa wiosna i czy wiosna jest czy jej jeszcze nie ma? W zeszłym tygodniu była, ale najwyraźniej sobie poszła.. -No ale śnieg, co ze śniegiem? I zakładasz mi znowu gruby szalik a już chodziłem w tej nowej apaszce co mi kupiłaś, ja chcę chodzić w tej apaszce… No to może coś zrób z tą zimą i przyprowadź wiosnę! Dobraaaa ? – ma niesamowicie poważną minę i maślane oczy, którymi przewraca na wszystkie strony odgarniając swoje blond loki. Osobiście, bardzo chętnie zawołałabym wiosnę w tej chwili! Jakimś magicznym zaklęciem albo może rytualnymi tańcami i śpiewem. Czymś co zadziała. Siedzę właśnie na kanapie i rozmyślam, co mogę ciekawego zrobić z tą kryzysową bądź co bądź sytuacją. Sprawa jest poważna. Chusta, czy jak się wyraził Misiowy apaszka jest jak widać nad wyraz ważna. Może niech sobie ją nosi i teraz…sama nie wiem, znowu jest zimno. -Ja wiem ! – Miś triumfalnie ogłasza i ciągnie mnie za stopę. Jego mina mówi mi że powstał już jakiś genialny plan – Ktoś rzucił klątwę na tą panią wiosnę, tak jak Zekora na kucyki i to znaczy, że my albo nie …Ty musisz tę wiosnę po prostu odklątwić, i już! Nie martw się widziałem jak to się robi – mówiąc to zeskakuje z kanapy i biegnie do szuflady kuchennej. -Wyciąga z niej prawie 100% kakao i mówi: – Zrobimy odklątwiający płyn, choć będziesz mi pomagać! – macha na mnie przyzywając ręką, tą pustą – bez ciemnobrązowego woreczka z magicznym czekoladowym pyłem. W sumie, czemu mnie to nie dziwi że to ma być czekoladowe? Pewnie, chętnie wypiję taką magiczną, ciemnobrązową miksturę. – Czary czas zacząć ! – uśmiecham się do mistrza odklątwiania.

Składniki
  • sok z pomarańczy kilka kropli
  • mleko orzechowe szklanka
  • 98% kakao 4 łyżeczki
  • nasiona kakaowca prażone 5 sztuk
  • kuzu 2 łyżeczki
  • migdały garść namoczona i zmiksowana
  • kardamon szczypta
  • różowa sól odrobina
Sposób przygotowania

Do małego garnka wcisnąć kilka kropli pomarańczy, wsypać kakao i roztłuczone nasiona kakaowca. Wszystko dokładnie wymieszać, najlepiej trzepaczką.

Dolać 3/4 szklanki mleka orzechowego, zmiksowane migdały i zagotować. Rozpuścić w pozostałym mleku kuzu, dolać powoli ciągle mieszając. Na końcu dodać szczyptę kardamonu i odrobinę różowej soli. Przelać do kubeczków lub przeźroczystych szklanek.

Koniecznie podawać ciepłe i pachnące. Smacznego !