Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
3 grudnia 2015 in Psychologia by Edyta Walęciak-Skórka

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 1: Zrozum czego naprawdę pragniesz w życiu

Zastanawiałaś się kiedyś co Cię tak naprawdę uszczęśliwia? Co jest dla Ciebie najważniejsze? Co daje Ci satysfakcję? Co pozwala Ci czuć prawdziwe spełnienie? Jakie są Twoje wartości? A jakie marzenia?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kiedyś moim marzeniem było kupno domu. Pamiętam jak przeglądałam kolorową prasę i przeczytałam, że aktor X kupił piękny dom. Wtedy to pierwszy raz pomyślałam ja też chcę taki mieć. Pomimo, że nie bardzo miałam do tego środki finansowe, ziarenko zostało rzucone. Okazałam się żyzną glebą, bo marzenie szybko zaczęło kiełkować i puszczać pierwsze pędy. Im dłużej o tym myślałam, tym bardziej byłam przekonana, że dopnę swego. Nie minął rok, gdy zamieszkałam w swoim wymarzonym domu. Byłam szczęśliwa. Pierwsze miesiące zajęło mi urządzanie wnętrza i ogrodu. Byłam tym tak pochłonięta, że nie zwracałam uwagi na inne sprawy. Jednak czas upływał i w końcu mogłam zwolnić, odetchnąć, skupić się na sobie. I wtedy dopiero do mnie dotarło, że dom, to nie ściany, meble czy miejsce. Dom to ludzie. A mnie i mojego partnera nie łączy nic więcej, tylko kredyt. Zabolało. Przepłakałam dwa tygodnie, aż w końcu znalazłam rozwiązanie – sprzedam dom! Sprzedałam. Znów byłam szczęśliwa.

Dziś wiem, że dom miał być plastrem na samotność we dwoje. Jednak plaster nie zabliźni rany. On tylko ją ukryje. Gdy to do mnie dotarło, zrozumiałam, że moim nadrzędnym marzeniem jest mieć obok siebie dobrego, kochającego człowieka, wtedy i dom będzie miał całkiem inne znaczenie.

Zastanów się proszę, czy Twoje marzenia to te właściwe? Jeśli tak, to fantastycznie! Jeżeli nie, to nic nie szkodzi. Po prostu poszukaj tych najważniejszych. Tych zgodnych z Tobą. Zapisz je.

Tekst: Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI