Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 10: Wyrażaj wdzięczność

Wyrażanie wdzięczności to bardzo ważny element każdego mojego dnia, dlatego chcę się tym z Tobą podzielić.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Bycia szczęśliwą nie warunkują rzeczy zewnętrzne, tylko to, co masz wewnątrz. To, czym jesteś wypełniona. W ciągu dnia spotyka nas wiele sytuacji. I dobrych, i złych. Jednakże to my decydujemy, świadomie, bądź też nie, co zabieramy dla siebie. A to co zabierzemy, odbije się w naszych emocjach i naszych reakcjach. Dlatego tak ważne jest, by skupić się na tym co jest dla nas dobre.

Amerykanie, którzy zbadali już chyba wszystkie zjawiska, pochylili się także nad tematem depresji. Zastanawiali się, z czym na co dzień spotykają się osoby pełne życia, a z czym osoby o skłonnościach depresyjnych. Wyniki były zaskakujące, bo okazało się, że i jedni i drudzy mają tyle samo powodów do radości, co i do smutków. Jedyna różnica to taka, że osoby pełne życia skupiały swoją uwagę na radościach, a depresyjne na smutkach. Wyniki tego doświadczenia pokazują, że wystarczy zmienić perspektywę patrzenia, by zobaczyć to, co jeszcze przed chwilą było dla nas niewidoczne. Wystarczy skupić uwagę na radościach, by odmienić swoje życie na lepsze.

I właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam wdzięczność. To właśnie dzięki niej patrzymy na nasze życie z właściwego miejsca. To właśnie wdzięczność jest orędowniczką szczęścia.

A więc jak ją wyrażać?

Wystarczy, że każdego wieczora, nim jeszcze utuli Cię sen, odpowiesz sobie na następujące pytania: „za co jestem dzisiaj życiu wdzięczna?” i „co dobrego mnie dziś spotkało?”. Te, z pozoru niewinne, pytania ukierunkują Twoją uwagę na to co pozytywne w Twoim życiu. Dzięki temu zaśniesz z poczuciem cudownie spędzonego dnia. To jednak nie wszystko. Już po kilku dniach wyrażania wdzięczności Twój umysł zrozumie, że to jest dla Ciebie dobre i sam będzie Ci podsuwał wspaniałe rzeczy. Nauczy się być uważny na to co najlepsze dla Ciebie i będzie Cię wspierał w realizacji Twoich pragnień. Mając takiego sojusznika u boku jesteś skazana na sukces!

I właśnie tego z całego serca Ci życzę,

Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI