Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
14 grudnia 2015 in Psychologia by Edyta Walęciak-Skórka

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 3: Uświadom sobie swój potencjał

Każdy człowiek posiada mocne strony i co najmniej kilka talentów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Każdy człowiek nosi w sobie ogromny potencjał możliwości, z których nawet nie zdaje sobie sprawy. I w końcu każdy człowiek może osiągnąć znacznie więcej, niż mu się wydaje. Ty także. Zastanów się jakie już posiadasz zasoby, jakie masz talenty, a jakie mocne strony. Wypisz je wszystkie na kartce.

By lista była kompletna poproś najbliższe Ci osoby o uzupełnienie – mamę, przyjaciółkę, partnera, wspólnika itd. Oni zwrócą uwagę na to, co jest dla Ciebie niewidoczne lub nieważne. Teraz przeczytaj listę uważnie i pomyśl: jak te predyspozycje mogłyby Cię wesprzeć w urzeczywistnianiu Twoich marzeń.

Jeśli zrobiłaś to, o co prosiłam, wiesz już jakim potencjałem dysponujesz. Teraz przyszedł czas, by zastanowić się jakie zasoby będą Ci jeszcze potrzebne do zrealizowania celu. Wypisz je. Przy każdym pożądanym zasobie napisz jak go zdobędziesz. Zwróć uwagę na to, że możesz sama go nabyć np. poprzez szkolenie lub pozyskać osobę, która tę konkretną umiejętność posiada.

Pamiętaj, że oprócz potencjału, talentów i mocnych stron masz jeszcze coś znacznie bardziej wartościowego. Dary losu, które otrzymałaś wraz z przyjściem na świat. Całą ósemkę. Jeśli nauczysz się jak je aktywować, szybko osiągniesz to co chcesz.

Tekst: Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI