Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 3: Uświadom sobie swój potencjał

fot.123rf
14 grudnia 2015 in Psychologia by Edyta Walęciak-Skórka
Każdy człowiek posiada mocne strony i co najmniej kilka talentów.

Każdy człowiek nosi w sobie ogromny potencjał możliwości, z których nawet nie zdaje sobie sprawy. I w końcu każdy człowiek może osiągnąć znacznie więcej, niż mu się wydaje. Ty także. Zastanów się jakie już posiadasz zasoby, jakie masz talenty, a jakie mocne strony. Wypisz je wszystkie na kartce.

By lista była kompletna poproś najbliższe Ci osoby o uzupełnienie – mamę, przyjaciółkę, partnera, wspólnika itd. Oni zwrócą uwagę na to, co jest dla Ciebie niewidoczne lub nieważne. Teraz przeczytaj listę uważnie i pomyśl: jak te predyspozycje mogłyby Cię wesprzeć w urzeczywistnianiu Twoich marzeń.

Jeśli zrobiłaś to, o co prosiłam, wiesz już jakim potencjałem dysponujesz. Teraz przyszedł czas, by zastanowić się jakie zasoby będą Ci jeszcze potrzebne do zrealizowania celu. Wypisz je. Przy każdym pożądanym zasobie napisz jak go zdobędziesz. Zwróć uwagę na to, że możesz sama go nabyć np. poprzez szkolenie lub pozyskać osobę, która tę konkretną umiejętność posiada.

Pamiętaj, że oprócz potencjału, talentów i mocnych stron masz jeszcze coś znacznie bardziej wartościowego. Dary losu, które otrzymałaś wraz z przyjściem na świat. Całą ósemkę. Jeśli nauczysz się jak je aktywować, szybko osiągniesz to co chcesz.

Tekst: Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI