Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
7 stycznia 2016 in Psychologia by Edyta Walęciak-Skórka

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 6: Otaczaj się właściwymi ludźmi

„Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one” – tak brzmi jedno z popularnych powiedzeń i myślę, że jest w nim dużo prawdy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Ludzie lubią ludzi podobnych do siebie. Dlatego jeżeli będziesz chciała się czymś wyróżnić, będziesz miała większe ambicje, ciekawsze pomysły, potężne cele, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną one storpedowane. Zamiast oczekiwanych ochów i achów usłyszysz od nich „a po co Ci to?”, „i tak nic z tego nie wyjdzie”, „ale wymyśliłaś!”. W najlepszym wypadku będą stać z boku i biernie się przyglądać czyhając na Twoje potknięcie. Smutne to, ale prawdziwe.

Może słyszałaś teorię, że każdy z nas jest odbiciem pięciu najbliższych przyjaciół i właśnie ta piątka ma na Ciebie największy wpływ. Dlatego, jeżeli chcesz być taka jak oni, to fantastycznie, bądźcie razem, wspierajcie się i spędzajcie cudownie czas. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej, to powinnaś poszukać nowych przyjaciół. Takich, którzy robią to, co i Ty chcesz robić. Te nowe relacje pomogą Ci rozwinąć skrzydła i poszybować ku marzeniom. Pewnie myślisz, że jest to zbyt drastyczne rozwiązanie. Być może. Najważniejsze, że jest skuteczne.

Spójrz na to jeszcze z innej strony. Jeżeli ktoś zachoruje na chorobę wirusową, to unikamy z nim kontaktu, bo nie chcemy się zarazić i to jest OK. Natomiast gdy ktoś nas ogranicza, minimalizuje nasze możliwości, blokuje potencjał, to trwamy przy nim i pozwalamy by zabijał nasze marzenia. Czy to też jest OK?

Dlatego zachęcam Cię byś wzięła odpowiedzialność za swoje życie i zaczęła świadomie nim kierować, a jedną z ważniejszych rzeczy jest otoczenie się właściwymi ludźmi.

Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI