Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 8: Zostań łowczynią okazji

Na moich szkoleniach często powtarzam, że osoby przeciętne napotykają w życiu na problemy, osoby świadome zamiast problemów widzą wyzwania, natomiast wybitne jednostki patrzą na problemy przez pryzmat okazji. Chcę byś była wybitna, dlatego opowiem Ci pewną historię.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

W pewien zimowy wieczór wszedł do mojego biura rozwścieczony Klient. Miał do tego prawo, bo miał ogromny problem – jego ludzie nie dotrzymali terminu realizacji usługi na dostawę stali. Wiązało się to nie tylko z karami, wynikającymi z umowy, ale także mogło skutkować utratą kluczowego Klienta, a tym samym zachwiać płynnością finansową firmy. W trakcie sesji coachingowej okazało się jeszcze, że mój Klient liczył w niedalekiej przyszłości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Zarządzającego, a to zdarzenie definitywnie przekreśliło możliwość awansu. Po kilkudziesięciu minutach wspólnej pracy stało się coś niewiarygodnego. Klient przetransformował problem w okazję i dostrzegł szansę w tej na pozór patowej sytuacji. Zrozumiał, że dzięki tym okolicznościom może zaprezentować swoje umiejętności menedżerskie. Przygotował plan naprawczy i z sukcesem wcielił go w życie. Zarząd docenił jego umiejętności „gaszenia pożarów” i pochwalił determinację z jaką pracował nad odbudowaniem relacji z Klientem. Po kilku miesiącach otrzymał upragniony awans.

Nie chcę się zastanawiać jak mogłaby skończyć się ta historia, gdyby zamiast okazji Klient widział tylko zaistniały problem.

Pamiętaj, cokolwiek się wydarzy na Twojej drodze do celu, możesz to wykorzystać. To nie jest tak, że osiągasz albo sukces, albo porażkę. Po prostu nim dojdziesz do celu, spotkasz po drodze kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt porażek. To normalne. Daj sobie na to przyzwolenie i ciesz się, że są, bo to znaczy, że działasz. Oprócz informacji, że działasz, porażki dają Ci jeszcze coś więcej, dają Ci doświadczenie i chronią w dalszej podróży przed popełnianiem tych samych błędów. Porażki Cię rozwijają.

Zapamiętaj, nieważne jest to ile razy się „przewrócisz”, ważne byś wstała o jeden raz więcej.

Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI