Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
19 maja 2015 in Psychologia by redakcja

8 sekund koncentracji

Microsoft przeprowadził badania na temat wpływu nowych technologii na zachowania Kanadyjczyków. Wynika z nich, że młodzi użytkownicy smartfonów poświęcają na nową informację średnio 8 sekund!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Urządzenia mobilne towarzyszą nam przez cały dzień. Po smartfon sięgamy zaraz po przebudzeniu, używamy go w autobusie i wieczorem tuż przed zaśnięciem. Wchodzimy na serwisy informacyjne, portale społecznościowe, skrzynki majlowe prywatne i służbowe, korzystamy z wszelkiego rodzaju aplikacji. Według raportu „Digital, Social & Mobile in 2015” Polski użytkownik korzysta średnio z moblinego internetu przez 1,8 godz. dziennie.

Według badania Microsoft długość czasu poświęconego przez nastolatków na jednostkową informację znalezioną w internecie stale maleje. W porównaniu z poprzednim badaniem w 2000 jest to o 4 sekundy krócej ( z 12 do 8 sekund w 2013). W tym czasie na rynek trafiły smartfony i tablety oraz pojawiły się nowe media: Facebook, Twitter, Instagram,  Snapchat. Pół żartem, pół serio raport porównuje wynik ze zdolnościami rybki w akwarium, która może się skoncentrować na jednym punkcie przez 9 sekund.

Naukowcy zbadali 2000 Kanadyjczyków oraz przeprowadzili EEG 12 wolontariuszy. Z badania wynika, że krótszy czas pozwala szybciej segregować otrzymywane informacje: rzut oka – nieinteresujące – następna informacja. Interesująca informacja przykuwa jednak uwagę na dłużej. Badacze powstrzymują jednak przed panikowaniem – po odłożeniu ekranu zdolność do koncentracji wzrasta, choć faktycznie rozwój nowych technologii doprowadził do swoistego multitaskingu: 79 % badanych przyznała, że nie rozstaje się ze smartfonem także przy oglądaniu telewizji.

źródło: advertising.microsoft.com


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI