Astrocoaching: czego spodziewać się w 2016?

fot.123rf

W poszukiwaniu wskazówek zwracamy się do różnych źródeł, także do gwiazd. Sprzyjają temu zwłaszcza graniczne momenty, jak koniec i początek roku. Astrolożka i psycholożka Maria Moonset Matuszewska mówi, że przychodzą do niej ludzie na zakręcie. Jak im pomaga?
Astrolożka spogląda na niebo i mówi, czego możesz się spodziewać przez najbliższe 12 miesięcy. Nie ma tu mowy o żadnych „dobrze”, „źle”. Raczej o wyzwaniach i możliwościach. Wreszcie o tym, jak wykorzystać nadchodzący czas do realizacji naszych celów. Maria Moonset
Matuszewska przyznaje, że zwykle trafiają do niej ludzie na życiowym zakręcie. Dostaje dane, patrzy na gwiezdną mapę klienta i już wie, dlaczego zgłosił się właśnie teraz: – Albo zaczęła się rewolucja i życie człowieka zmienia się o 180 stopni, albo za chwilę coś się wydarzy, a on już to czuje. Zawsze widzę ten główny wątek, nie mam wątpliwości, o czym będziemy rozmawiać.

Astrologia rozróżnia harmonijne i nieharmonijne aspekty planetarne. – Te nieharmonijne przejawiają się jako pewien rodzaj wyzwania, kryzysu. Nie da się ich przegapić, dobijają się, wymuszają coś. Czasem nawet może iść za tym okazja, ale taka, że musimy od razu zakasać rękawy – mówi Maria Moonset. Harmonijne aspekty to szanse w czystej postaci. Nie zmuszają nas do zmiany, konfrontacji, działania. Ryzyko polega na tym, że można je przespać, bo to „tylko” zachęta, zaproszenie. – Jeśli nie będziemy czujni, nie dostrzeżemy okazji, przejdzie nam koło nosa. Być może nawet przesiedzimy ten czas na kanapie, narzekając, że nic się nie dzieje.

Spojrzeć za zasłonę

Przed sesją astrocoachingu Maria Moonset prosi o datę, miejsce i godzinę urodzenia. Potem patrzy, jak prezentuje się osobiste niebo klienta – od momentu zgłoszenia przez najbliższy rok. Interesują ją wszystkie aspekty, które w tym czasie utworzą planety – zwłaszcza jeśli w grę wchodzi tranzyt tych najwolniejszych: Plutona, Neptuna czy Urana. Najpierw przygląda się wyzwaniom – to esencja tego, co dzieje się w danym czasie. – Harmonijne aspekty są dodatkowym zasobem, wsparciem, ułatwieniem od losu, ale bez uporania się z wyzwaniem nie skorzystamy z ich dobrodziejstw. Wyzwanie zawsze wybije się na pierwszy plan. Kluczowe jest zrozumieć, po co przychodzi, czemu służy. Jakie ryzyko w sobie niesie, jakie działania wymusza. Jak najlepiej spożytkować ten okres – wylicza Maria Moonset. – Na tym głównie się skupiam, ponieważ tu najbardziej mogę pomóc.

Wszystkie aspekty planetarne rozpisuje na dokładne daty: początek, koniec, kulminacja… W tym miesiącu czekają cię rewolucje intelektualne, w innym dostaniesz wsparcie w rozwoju zawodowym. Tu czas prowokujący rozwój emocjonalny, a tu wspierający konkretność w działaniu. Albo sprzyjający uziemieniu kreatywności… Podczas sesji astrolożka tłumaczy, co to oznacza w praktyce, czego się spodziewać. Opowiada, że zwykle – by osiągnąć swój cel – planety robią do nas kilka podejść… – Taka planeta przechodzi przez ważny punkt w naszym horoskopie, po czym wycofuje się, by po jakimś czasie wrócić. Zwykle są to trzy przejścia, czasem nawet pięć.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »