Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

39729245_m
27 lipca 2015 in Psychologia by Małgorzata Ohme

Będąc rodzicem zadbaj o twoje wewnętrzne dziecko!

Psychologowie powtarzają: zanim zostaniesz rodzicem, najpierw ukołysz i uspokój malucha w sobie. Niech się nie boi złości ani lęku. Kup mu zabawkę, zabierz na spacer, nakarm do syta i ukochaj. Ale bądź ostrożna. Dlaczego warto poznać swoje wewnętrzne dziecko i oddać je pod skrzydła wewnętrznego dorosłego, przyszłym mamom tłumaczy Małgorzata Ohme.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nie można zapominać o sobie, dziecko nie może terroryzować rodzica. Tylko szczęśliwy człowiek potrafi dzielić się szczęściem i wychować szczęśliwe dziecko… Zapewne nieraz słyszałaś te slogany. Dobrze brzmią, prawda? I nie da się ukryć, że jest w nich sporo racji. Jednak po każdym z nich powinna nastąpić druga część: „ALE…”.

Szczęście rodzi szczęście

Współcześni psychologowie często odwołują się do koncepcji Wewnętrznego Dziecka. Bo niby jak mamy zapewnić szczęśliwe życie swoim dzieciom, bliskim, partnerom – jeśli sami żyjemy w konflikcie ze swoim „ja”, napędza nas frustracja i poczucie beznadziei? Szczęście rodzi szczęście. Jeśli pokochamy swoje życie, pokochamy siebie i o siebie zadbamy – będziemy lepsi dla innych, dla świata. Nikt chyba nie jest szaleńcem, aby stwierdzić, że człowiek nieszczęśliwy, zdesperowany i samotny będzie potrafił darzyć bezwarunkową miłością? Że nauczy cierpliwości i będzie empatyczny wobec bliźniego?

Od dziś więc, droga mamo, zanim nią zostaniesz – zaopiekuj się swoim Wewnętrznym Dzieckiem! Ukołysz, utul, uspokój. Niech znikną jego lęki i żale, niech się nie boi, nie złości. Daj mu zabawkę i zabierz do parku. Pozwól mu powiedzieć, czego pragnie i czego nie chce. Wsłuchaj się w swoje potrzeby. Ale bądź ostrożna – dzieci bywają bowiem kapryśne.

Uroczy podlotek czy rozwydrzony smarkacz?

Udało się? Doskonale. Teraz powiedz, jakie dziecko drzemie w tobie? Czy domaga się całej twojej uwagi? Szepcze ci do ucha: „JA CHCĘ, TERAZ!”? Chyba najwyższa pora zacząć tę trudniejszą część zadania. Uwolniłaś małego chochlika – każdy z nas ma go w sobie i każdy musi nieco z nim walczyć. Gdy już trochę się poznacie, pora wziąć się do jego wychowania.

Strony: 1 2 3


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI