Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 października 2014 in Psychologia by Aleksandra Nowakowska

Biologika – jakie tajemnice kryje ludzki mózg

Roberto Barnai, węgierski uczony i coach, przekonuje, że dzięki nowej metodzie – Biologice – możemy diagnozować przyczyny chorób, takich jak depresja czy manie, i wskazywać nowe możliwości ich leczenia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Biologika twierdzi, że z czarno-białej tomograficznej fotografii mózgu możemy wyczytać naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, a źródła dolegliwości fizycznych i psychicznych upatruje w urazach emocjonalnych, zwanych konfliktami.

Z takiego zdjęcia można bardzo precyzyjnie wywnioskować, w jakim konflikcie emocjonalnym tkwi obecnie dana osoba. Widać na nim nie tylko teraźniejsze konflikty, ale również przeszłe w formie blizn. Według Biologiki jeśli przeżywamy wstrząs emocjonalny, pod jego wpływem w mózgu następuje rozdzielenie synaps. Im głębszy jest to uraz, tym staje się bardziej widoczny na zdjęciu tomograficznym głowy. Wówczas komórki nerwowe mózgu rozłączają się, co na tomografii odczytuje się jako koliste struktury. Można powiedzieć, że w centrum tej formacji znajduje się coś w rodzaju przełącznika mózgu, który steruje konkretnym organem lub jego częścią. Kiedy doświadczamy trudnych czy bolesnych przeżyć, pojawia się ubytek, który zaburza funkcjonowanie organu połączonego z tą częścią mózgu. Powstaje choroba bądź jakaś dolegliwość. Mogą też wystąpić zmiany mentalne. To zależy od tego, przy którym przełączniku mózgowym „przepalił się bezpiecznik”. Procesom przebiegającym w mózgu zawsze towarzyszy proces w organizmie.

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia mają te odkrycia?

Biologika jest systemem naukowym, który dotyczy istoty ludzkiej postrzeganej na trzech poziomach: mózgu, organów i psychiki. Konwencjonalna medycyna dotąd nie zajmowała się tym ostatnim aspektem. Dzięki Biologice odkryto biologiczne przyczyny depresji, manii czy schizofrenii. I co ważniejsze – znaleziono sposób, żeby wyleczyć te choroby. Kiedy rozwiązujemy konflikt emocjonalny, ognisko w mózgu się regeneruje, normalizuje się jego funkcjonowanie, a choroba ustępuje. Do trwałych zaburzeń mentalnych dochodzi wtedy, gdy konflikt występuje wielokrotnie – dopiero 40–50 nawrotów doprowadza do nieodwracalnych zmian.

Biologika pozwala na dogłębne zrozumienie zachowań i dolegliwości ludzi, co umożliwia efektywną terapię. Widząc ogniska zmian w mózgu, możemy wywnioskować, jaki konflikt emocjonalny doprowadził do choroby. Nazywając go, jesteśmy już o krok od rozwiązania. Warto też wiedzieć, że nasze problemy zdrowotne czy psychiczne mają swój głęboki sens biologiczny. Jeśli doświadczamy naprawdę trudnego konfliktu lub jest ich kilka, doprowadzamy się do takiego stanu, który pozwala odbić się od dna. Dysfunkcje organizmu zmuszają do tego, żebyśmy wreszcie zajęli się naszym życiem.

Na przykład tkwimy w toksycznym związku, który negatywnie wpływa na naszą psychikę, ale w pewnym momencie dzieje się z nami coś takiego, że jesteśmy w stanie wyjść z patowej sytuacji. Stać nas na czyny, o które wcześniej nikt by nas nie posądzał. Możemy na przykład jednego dnia rzucić nasze dotychczasowe życie i wyjechać gdzieś daleko. W tym szaleństwie jest metoda – takie zachowanie ma nas uratować. Dzięki Biologice możemy jednak wcześniej zidentyfikować te konflikty i bardziej pokojowo czy rozsądnie je rozwiązać, żeby żyć w równowadze i harmonii.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI