Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
21 sierpnia 2015 in Psychologia by Aleksandra Nowakowska

Coaching energetyczny: Nastaw się na dobre wibracje

Człowiek, życie, świat – wszystko nieustannie się zmienia. Dlatego podążanie za energią, która znajduje się w nas, jest skuteczniejsze, niż siłowanie się z przekonaniami. Na tym polega coaching energetyczny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Coaching w klasycznym tego słowa rozumieniu najczęściej jest pracą nad umysłem. Wkładamy duży wysiłek, by zmienić nasze myśli, przekonania wreszcie zachowania. – Podczas tych procesów przez cały czas jesteśmy w głowie, rzadko dotykamy swoich uczuć, raczej o nich mówimy, oceniamy je i nie posuwamy się do przodu – mówi Joanna Godecka, life coach, specjalistka od coachingu oddechu i praktyki obecności. – Coaching energetyczny jest inny, skupia się na przeżywaniu i docieraniu do prawdziwych intencji.

Fizyka kwantowa nie od dzisiaj dowodzi, że nasza bytność na Ziemi jest w większym stopniu energią niż materią. W dodatku energia ta znajduje się w ciągłym ruchu. Gdybyśmy pod mikroskopem elektronowym obejrzeli stół, okazałoby się, że wszystkie jego elektrony krążą. Tak samo dzieje się z naszym ciałem, jesteśmy specyficznym połączeniem energii z materią, nieustannie się odnawiamy. Nawet biologia udowadnia, że nasze komórki wymieniają się w określonym cyklu. Jesteśmy bardziej czasownikiem niż rzeczownikiem. – Z tego wynika, że nie ma takiej rzeczy, której nie moglibyśmy w swoim życiu zmienić – mówi Joanna Godecka. – I że zmiana jest czymś naturalnym.

PIERWSZY KROK: to, czego nie chcesz

Początek pracy podczas sesji coachingu energetycznego to rozmowa, podczas której odkrywasz prawdziwą intencję swoich dotychczasowych działań i zachowań. Zadajesz sobie pytanie, czy sztab dowodzenia twoim życiem ulokował się w mózgu, czy w sercu. Z pierwszego miejsca będzie wydawał komendy: „Rób to, na tym zarobisz, tutaj nie zginiesz, będą cię lubić, mama będzie zadowolona”. Mimo że jest to dość logiczne i może wyglądać bezpiecznie, zazwyczaj podporządkowanie się tym rozkazom nie przynosi ani szczęścia, ani wytchnienia.

– Musimy sprawić, żeby centrum dowodzenia życiem było nasze serce i uczucia z niego płynące – mówi Joanna Godecka. – Umysł powinien być tylko narzędziem wykonawczym. Mamy robić to, co rezonuje z naszą wibracją, a nie to, co nam się opłaca.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI