Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
21 lipca 2014 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Czakra gardła: wyrażanie siebie

Ośrodek wyrażania siebie i powołania. Informuje o tym, czy praca, jaką wykonujemy, jest zgodna z naszym powołaniem i potencjałem. Chcesz się tego dowiedzieć? Skup się na gardle!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Piąty ośrodek energetyczny w ciele człowieka związany jest nie tylko z komunikacją i wyrażaniem siebie, ale również z życiem zawodowym i ścieżką powołania. Na poziomie fizycznym jest powiązany z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, gardłem, krtanią, tchawicą, głosem i mową ciała. Patrząc z perspektywy psychosomatyki, jeśli często masz zapalenie gardła lub krtani, twój głos jest cichy, nieugruntowany w ciele albo odwrotnie – mówisz szybko i głośno, może to oznaczać zaburzenie w tej czakrze. To sygnał, że nie odczuwasz satysfakcji w życiu zawodowym, słuchasz głosu Wewnętrznego Krytyka i nie dostrzegasz swojego potencjału. Harmonijna praca tej czakry oznacza podążanie ścieżką powołania. Ten ośrodek jest odpowiedzialny także za kreatywne działania i ekspresję twórczą, jak malowanie, pisanie czy śpiewanie. Jak możesz z nim pracować?

Daj głos

Po pierwsze, skup się na swoim życiu zawodowym. Zapytaj siebie, czy praca, jaką wykonujesz, przynosi ci satysfakcję. Czy realizujesz się zawodowo? Czy robisz to, co lubisz? Czy praca jest twoją pasją? Za czym tęskni twoje serce? Czy chciałabyś coś tworzyć? Co to mogłoby być? Jeśli jeszcze nie wiesz, poproś o wskazówki swoją intuicję. Niech pokaże ci za pomocą snów, książek, ludzi i zbiegów okoliczności to, co mogłabyś robić, aby urzeczywistnić potencjał, który jest w tobie. Każdy człowiek jest artystą swojego życia. Każdy jest twórczy, bo twórczość to naturalny element naszego jestestwa. Pora na rozwinięcie skrzydeł i na poznanie prawdziwej siebie!

Po drugie, przyszedł czas, byś przemówiła swoim prawdziwym głosem, podpartym mocą innych czakr. Głosem, który płynie z centrum twojej wewnętrznej mocy (czakra splotu), miłości (czakra serca) i mądrości (czakra trzeciego oka). Zastanów się, jak bardzo jesteś świadoma słów, jakie na co dzień wypowiadasz. Czy są pozytywne i wspierające, czy pełne oceny i krytyki? Czy twoja komunikacja z innymi jest zwykle harmonijna, czy konfliktowa? Czy potrafisz wyrażać swoje zdanie? Czy umiesz odmawiać i stawiać granice? Jak przyjmujesz komplementy na swój temat? A jak reagujesz na krytykę pod twoim adresem? Czy zazwyczaj mówisz to, co myślisz? Czy zdarza ci się kłamać?

Czakra gardła wpływa na poczucie spójności ze sobą. Jeśli jest w niej zablokowany przepływ energii, stajemy się sztywni, dogmatyczni i zamknięci w sobie. Z lęku przed oceną innych nie dajemy sobie prawa głosu. Pora to odczarować! Możesz i powinnaś przyznać sobie prawo do pełnego wyrażania siebie. Uwierz w to, że twój głos jest niepowtarzalny. Nie obawiaj się swojej mocy i ujawnienia wewnętrznych skarbów. Może okaże się, że z pełnym, silnym głosem i nowo odkrytym talentem zawojujesz świat.

Czakra niedoczynna

Słaba czakra gardła oznacza blokadę w mówieniu o sobie i przedstawianiu swojego zdania. Także lęk przed krytyką, oceną i odrzuceniem. Może się to przejawiać w postaci syndromu bycia szarą myszką, czyli osobą, która jest zawsze na uboczu i nie wierzy w siebie. W przeszłości mogła być krytykowana przez bliskich, którzy nie dawali jej przestrzeni do doświadczania nowych dziedzin, ale raczej narzucali jej ścieżkę zainteresowań. Osoba z niedoczynną czakrą gardła wykonuje zazwyczaj pracę, która jej nie rozwija i której nie lubi. Pierwszym krokiem, aby zmienić tę sytuację, jest zwiększenie poczucia własnej wartości.

Czakra nadczynna

Zbyt aktywna czakra gardła związana jest z potrzebą ciągłego mówienia. Mówisz bardzo szybko i masz trudność ze słuchaniem drugiej osoby? Jesteś skupiona tylko na tym, co chcesz przekazać, i wszystko odnosisz zawsze do siebie? Możesz też błyskawicznie angażować się w nowe działania, ale twój zapał równie szybko gaśnie. To może oznaczać wiele nieporozumień z ludźmi i trudność w zarządzaniu czasem. Aby zharmonizować tę czakrę, powinnaś nauczyć się zarządzania nie tylko swoim czasem, ale też własną energią życiową i angażować się tylko w to, co jest najbliższe sercu.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI