Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Czy decydować się na zmianę? – ćwiczenie

fot.123rf
29 sierpnia 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak
Zmiany są częścią życia. Kiedy się im opieramy, dopadają nas w najmniej spodziewanym momencie. Ale jeśli same je inicjujemy, zaczynamy płynąć z nurtem.

To ćwiczenie pomoże ci zobaczyć plusy i minusy związane z dokonaniem zmiany albo z pozostaniem w tym samym miejscu.

Wybierz sferę życia, z którą będziesz teraz pracować. Weź kartkę papieru i przedziel ją pionową linią na dwie części. Po lewej stronie napisz: „Plusy pozostania w obecnej sytuacji”, po prawej: „Minusy pozostania w tej sytuacji”. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na wypełnienie dwóch kolumn. Następnie weź drugą kartkę i również podziel ją na dwie części. W lewej kolumnie napisz: „Plusy wprowadzenia zmiany”, a w prawej: „Minusy wprowadzenia zmiany”. Przyjrzyj się obu tabelkom. Czy więcej plusów widzisz w opcji pozostania w tym samym miejscu czy w opcji wprowadzenia zmian? Gdybyś miała podjąć decyzję, kierując się tymi logicznymi wyliczeniami, to co byś wybrała?

Na koniec zapytaj swojego serca, czy rzeczywiście jest to decyzja zgodna z tym, czego ono pragnie. Często, mimo że logika podpowiada nam jedną z opcji, intuicyjnie czujemy coś zupełnie innego. Jednak decyzja jak zawsze zależy od nas samych, od tego, który głos jest w nas silniejszy.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI