Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Czy decydować się na zmianę? – ćwiczenie

fot.123rf
29 sierpnia 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak
Zmiany są częścią życia. Kiedy się im opieramy, dopadają nas w najmniej spodziewanym momencie. Ale jeśli same je inicjujemy, zaczynamy płynąć z nurtem.

To ćwiczenie pomoże ci zobaczyć plusy i minusy związane z dokonaniem zmiany albo z pozostaniem w tym samym miejscu.

Wybierz sferę życia, z którą będziesz teraz pracować. Weź kartkę papieru i przedziel ją pionową linią na dwie części. Po lewej stronie napisz: „Plusy pozostania w obecnej sytuacji”, po prawej: „Minusy pozostania w tej sytuacji”. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na wypełnienie dwóch kolumn. Następnie weź drugą kartkę i również podziel ją na dwie części. W lewej kolumnie napisz: „Plusy wprowadzenia zmiany”, a w prawej: „Minusy wprowadzenia zmiany”. Przyjrzyj się obu tabelkom. Czy więcej plusów widzisz w opcji pozostania w tym samym miejscu czy w opcji wprowadzenia zmian? Gdybyś miała podjąć decyzję, kierując się tymi logicznymi wyliczeniami, to co byś wybrała?

Na koniec zapytaj swojego serca, czy rzeczywiście jest to decyzja zgodna z tym, czego ono pragnie. Często, mimo że logika podpowiada nam jedną z opcji, intuicyjnie czujemy coś zupełnie innego. Jednak decyzja jak zawsze zależy od nas samych, od tego, który głos jest w nas silniejszy.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI