Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 grudnia 2014 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Esencja kobiecości: jaką jesteś kobietą?

Każda z nas jest wyjątkowa. Ale wszystkie nas łączy jedno – esencja naszej kobiecości. Instynktowna i intuicyjna. Kiedy nie masz z nią kontaktu, odcinasz się od pełni bycia kobietą. Możesz temu zapobiec.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Stara mądra kobieta w tobie

Aspekt własnej psychiki, który może być bardzo pomocny na ścieżce budzenia kobiecości, nazywany jest Starą Mądrą Kobietą. To intuicyjna, pierwotna, wszystkowiedząca i wspierająca cię na ścieżce rozwoju kobieta, którą możesz prosić o wskazówki i inspiracje. Jedną z technik pomagających nawiązać kontakt z tym mądrym, wewnętrznym aspektem jest twórcza wizualizacja.

Usiądź lub połóż się wygodnie. Zamknij oczy i wraz z kolejnymi wydechami rozluźniaj całe ciało. Wyobraź sobie dróżkę w lesie. Poczuj, jak idziesz nią przed siebie. Zauważ, jak wyglądają drzewa i jaka jest pora dnia. Dochodzisz do dużej, porośniętej roślinami skały, w której znajduje się otwór, wejście do ciemnego tunelu. Idziesz w stronę delikatnie migoczącego światła. Tunel się kończy, a ty widzisz otwarte drzwi i palące się za nimi ognisko. Przechodzisz przez próg. Widzisz kobiecą postać siedzącą przy ognisku. Ma długie włosy oraz zmarszczki na twarzy. Wygląda jak prastara, rdzenna Indianka. Daj sobie chwilę na oswojenie się z jej obecnością. Następnie przywitaj się z nią i podejdź bliżej. Teraz zadaj jej ważne dla siebie pytania, możesz też poprosić, aby przekazała ci coś. Po uzyskaniu odpowiedzi pożegnaj się i wróć tą samą drogą, którą przyszłaś. Zobacz ponownie las, następnie powiedz do siebie: „wracam całkowicie do tu i teraz”. Poczuj podłoże, na którym leżysz lub siedzisz. Przeciągnij się. Jeśli chcesz, możesz zapisać inspiracje ze swojej wewnętrznej podróży.

2. Wilczyca, czyli dziki aspekt kobiety

Clarissa Pinkola Estés w książce „Biegnąca z wilkami” pisze o archetypie wilczycy w każdej kobiecie. Reprezentuje on naszą naturalną potrzebę przebywania blisko przyrody, spędzania czasu w samotności, celebrowania wolności i dzikości, wyrażania siebie poprzez twórczość. Jeśli tłumimy w sobie te impulsy, możemy odczuwać huśtawki nastrojów, a nawet depresję, czyli symboliczne „zamrożenie” życiowej energii. Wilczyca potrzebuje przestrzeni na wyrażanie wszystkich uczuć i emocji. Jej archetyp może obudzić się w przyrodzie, kiedy jesteś sama i w pełni otwierasz się na kontakt z żywiołami: wody, powietrza, ziemi i ognia. W samotności możesz najlepiej poczuć, czego tak naprawdę pragnie twoje serce oraz dusza, i co powinnaś zrobić, aby zacząć żyć pełnią własnych możliwości. Szanuj swoją potrzebę wolności. Dzięki świadomemu kontaktowi z aspektem wilczycy możesz przebudzić pokłady twórczej energii.

3. Jakie boginie w tobie tańczą?

Zdaniem Carla Gustava Junga w naszej psychice, a dokładniej w nieświadomości zbiorowej, zakorzenione są archetypy boginiczne, związane z mitologiami kultur świata. W zachodniej kulturze najbardziej znane są archetypy wyrażane przez greckie boginie: np. Atenę, Afrodytę czy Persefonę. Każdy z tych wzorców może się obudzić na różnych etapach życia.

ARTEMIDA – niezależność i samodzielność życiową stawia na pierwszym miejscu. Lubi aktywność fizyczną, sport i kontakt z przyrodą. Nie potrzebuje relacji uczuciowej, aby czuć się dobrze w życiu. W związki wchodzi niełatwo, ponieważ obawia się utraty wolności. Jej idealny partner powinien mieć własne pasje i akceptować jej potrzebę wolności. Artemida może inspirować się Afrodytą i otworzyć bardziej na świat zmysłów i swoją seksualność.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI