Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
9 kwietnia 2015 in Psychologia by redakcja

Feng shui: co mówi o tobie twój dom?

Według Tishy Morris, coach, architekt i konsultantki feng shui, związek pomiędzy domem a jego właścicielem przypomina relację ciała i umysłu. Czujemy się lepiej w przestrzeni, która pasuje do nas fizycznie i energetycznie. Ale czy zdajemy sobie sprawę, co symbolizują poszczególne części domu?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

BALKON – symbolizuje szczególny, rzadki talent lub umiejętność. Jeśli zaniedbujesz tę część mieszkania, pomyśl, jakich swoich talentów nie wykorzystujesz.

DRZWI – odpowiadają za możliwości i perspektywy. Związane są z barkami, biodrami i stawami. Możesz odczuwać dolegliwości w tym obszarze, jeśli twoje drzwi się nie domykają, zacinają i psują. Drzwi wejściowe symbolizują też otwarty umysł i bycie dostrzeganym. Powinny być zatem wyraźnie oznaczone i w odznaczającym się kolorze.

JADALNIA – symbolizuje ciepło, wspólnotę, rodzinę. Skłania do przemyśleń na temat tego, czy dbamy o siebie i rodzinę, zwłaszcza w kwestii zdrowego odżywiania się.

ŁAZIENKA – dbałość o siebie, ulga. Związana z intymnością i odnową. Kiedy w domu pojawiają się jakieś nieuświadomione emocje, według znawców feng shui często objawia się to w postaci problemów z kanalizacją.

PIWNICA – symbolizuje podświadomość, przeszłość, skrywane głęboko emocje. Jeśli panuje w niej bałagan, kurz, brud, może to oznaczać, że masz w sobie poczucie winy i żalu, a w twoim życiu panuje stagnacja.

Źródło: Tisha Morris, „Umysł, ciało, dom”, Iluminatio 2014


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI