Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
9 września 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Głos serca vs. głos logiki

Chcesz zrobić krok w kierunku zmiany, ale się boisz? To tylko reakcja lękowa, zakodowana w mózgu. Lęk przed wyjściem z sytuacji, która mimo że nie jest już dla nas atrakcyjna, daje nam poczucie bezpieczeństwa. Lęk przed czymś nowym, czego nie możemy przewidzieć i kontrolować, jest czymś normalnym. Ale życie nie lubi stagnacji, lubi ruch.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Gdy zastanawiamy się zbyt długo nad czymś, dobra okazja przechodzi nam przed nosem, np. praca, związek, mieszkanie, wyjazd. Jeśli masz wątpliwości, czy dokonać zmiany, oto co możesz zrobić:

  1. Przygotuj dwa krzesła. Jedno będzie reprezentować wszystko, co twoja logika ma do powiedzenia odnośnie do zmiany. Drugie krzesło reprezentuje wszystko, co na ten temat ma do powiedzenia twoje serce.
  2. Usiądź najpierw na krześle reprezentującym głos logiki. Wczuj się w ten aspekt siebie i zacznij mówić z perspektywy logicznego umysłu. Zauważ, jak się czujesz, mówiąc z tego poziomu. Jak się czuje twoje ciało – jest rozluźnione czy spięte?
  3. Kiedy poczujesz, że wszystko już zostało powiedziane w temacie zmiany, usiądź na drugim krześle.
  4. Teraz zacznij mówić z poziomu serca, niech przemówi twoim głosem na temat zmiany, jaką być może przeprowadzisz. Czy z perspektywy serca ta zmiana jest potrzebna, czy to jest właśnie to, czego twoje serce pragnie? Zauważ, jak się czujesz, mówiąc z poziomu serca. Jak się czuje twoje ciało – jest rozluźnione czy spięte?
  5. Wróć na swoje pierwotne miejsce i sprawdź, który głos jest ci teraz bliższy – logiki czy serca?

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI