Horoskop wedyjski. Znajdź swój znak księżycowy

fot.123rf

Z pewnością znasz swój znak zodiaku i jego charakterystykę. A SŁYSZAŁAŚ O NAKSZATRACH? To element zupełnie innego systemu, astrologii wedyjskiej. Tutaj kluczowe jest nie Słońce, a Księżyc, mocno związany z kobietami.
Na przełomie roku częściej niż zwykle zaglądamy w gwiazdy. Astrologia zachodnia i wedyjska, inaczej Jyotish, znacznie różnią się podejściem do ciał niebieskich i tego, jaki mają na nas wpływ. – Najważniejsza różnica polega na tym, że w tradycyjnym horoskopie kluczową figurą jest Słońce – mówi konsultantka Jyotish, Achala Sylwia Kuran.

reklama

– Słońce to typowo męska energia, więc zachodnia astrologia ma dość patriarchalny charakter. Ktoś powiedział, że kręci się głównie wokół ego i tego, co chcemy z tego poziomu osiągnąć. W astrologii wedyjskiej ważniejszy jest Księżyc, związany z kobietami, z naszymi naturalnymi cyklami. Symbolizuje żeńską naturę: zdolność przyjmowania, dostosowania się do okoliczności. Odwołuje się do intuicji, potrzeb serca. Ego schodzi na dalszy plan, ważniejsze jest to, co czujemy w środku. Nakszatra to miejsce w zodiaku, w którym położony jest Księżyc.

Hinduskie puzzle

Nakszatr jest 27, a każda dzieli się na 4 pady, co już daje 108 osobowości. Oczywiście, astrologia wedyjska uwzględnia też wpływ Słońca, ascendent… Natomiast nie bierze pod uwagę takich planet, jak Uran, Neptun, Pluton – Hindusi uznali, że są zbyt odległe od Ziemi. Analizę zaczyna się od położenia Księżyca – bo tak jak w Europie pytamy innych o znak zodiaku, tak dla Hindusów na pierwszy plan wysuwa się nakszatra. Jakie są więc twoje główne cechy? Jaką energię przyniosłaś na świat? Jaki dar? Na czym polega twoja lekcja?

Poniżej znajdziesz opisy 27 nakszatr. Żeby obliczyć swoją, wejdź na www.4harmony.eu/pl.

Aświni. Gwiazda Energii. Odznaczasz się gorącym temperamentem i głodem życia. Trudno ci usiedzieć w miejscu. Jesteś ruchliwa, niecierpliwa, ale też bardzo impulsywna. Niewykluczone, że lubisz konie – to właśnie koń jest symbolem tej nakszatry. Łatwo się regenerujesz, możesz mieć umiejętność leczenia innych. Prawdopodobnie lubisz przewodzić – odznaczasz się silnym ego, uporem (czasem agresją). Uważaj na używki, do których masz skłonność, dbaj o zdrowe odżywianie. Najważniejszym wyzwaniem dla ciebie jest kontrola umysłu. Dobrze ci zrobi praktykowanie jogi i medytacji.

Bharani. Gwiazda Umiaru. Ta gwiazda obdarza dużą energią, ale też kreatywnością. Jeśli więc urodziłaś się pod jej wpływem, zapewne dobrze czujesz się w ciele i sprawdzisz się w różnego rodzaju twórczych działaniach. Szukasz wrażeń, lubujesz się w wykwintnym jedzeniu, drogich ubraniach… Możesz mieć obsesję na punkcie pieniędzy i seksu. Trudno ci zachować umiar, dlatego twoją lekcją jest nieprzywiązywanie się, odpuszczanie. Wiele osób spod tej gwiazdy zaczyna szukać po 30. roku życia drogi duchowej. Są też takie, które wykorzystują skumulowane dobra na rzecz społeczeństwa.

Krittika. Gwiazda Ognia. Wewnętrzny ogień, entuzjazm, determinacja. Wiele dynamizmu, kreatywności, a do tego magnetyczna osobowość. I ambicja! Taka jesteś – działasz z rozmachem, rzadko mieszasz się z tłumem. Masz duże szanse na sławę, może już ją zdobyłaś? Niewykluczone jednak, że jesteś zbyt dominująca, przytłaczasz innych. Jak przystało na egocentryka, domagasz się uwagi. Jesteś bardzo spostrzegawcza i bezpośrednia. Nie sposób cię oszukać – wysoko cenisz sobie prawdę, a twój szósty zmysł szybko wyłapie wszelkie krętactwa.

Rohini. Gwiazda Wzrostu. Ta gwiazda zapewnia ci doskonałe warunki do rozwoju. Ma moc spełniania pragnień. Obdarza łagodną, romantyczną naturą. Odznaczasz się dużą wrażliwością na piękno i sztukę; bardzo możliwe, że sama jesteś artystką. Możesz się poszczycić atrakcyjnym wyglądem, spokojnym umysłem i otwartym sercem. Uwielbiasz dbać o partnera. Zwykle osiągasz to, czego pragniesz, jest więc ryzyko, że staniesz się zbyt próżna, będziesz gonić za przyjemnością. Potrzebna ci przeciwwaga w duchowości, prawdopodobnie jesteś osobą głęboko wierzącą w siłę wyższą. Wady? Niewiele. Upór.

Margaśirsza. Gwiazda Poszukiwań. Jesteś łagodna, wrażliwa, za to niestała. Potrzebujesz ruchu, zmiany. Podróży, nowości. Na pewno nie można ci odmówić inteligencji. Głód wiedzy popycha cię do gromadzenia doświadczeń i informacji. Jesteś urodzoną researcherką i dziennikarką. A może po prostu uwielbiasz plotki… Masz słabość do elektroniki – w końcu komputer i smartfon to też świetne źródło informacji! Ta ciekawość gubi cię czasem – trwonisz czas na błahe rzeczy, trudno ci się skupić. Na szczęście na pewnym etapie życia odkrywasz duchową mądrość, stabilizację i spokój.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »