Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 maja 2014 in Psychologia by Joanna Olekszyk

Jak nie podcinać sobie skrzydeł

„To chwilowe zmęczenie”, „za dużo pracy, za dużo stresu”, „wiosenne osłabienie”. Czasem jednak źródło braku sił leży zupełnie gdzie indziej. Chcesz wiedzieć, co sprawia, że czujesz się jak wtyczka wyciągnięta z kontaktu? Najpierw przyjrzyj się swoim relacjom i pracy. A następnie wprowadź w życie program oszczędzania i regenerowania energii!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Zdaj sobie sprawę z tego, że możesz kontrolować swoje myśli i uczucia. Nie są one bowiem obrazem rzeczywistości, a jedynie twoim poglądem na nią, często krzywdzącym.

Ćwicz obserwację rzeczywistości. Rób to w każdej wolnej chwili, np. stojąc w korku, idąc ulicą, zauważaj każdy drobny element, nowy znak czy zdarzenie, kolor czyjegoś płaszcza itp. Dzięki temu nauczysz się żyć każdą chwilą.

Zastanów się nad swoim sposobem myślenia o rzeczywistości. Zwróć uwagę na to, jak często wyrażasz swoje poglądy o niej, zamiast je opisywać. Mówisz np.: „Jaka okropna pogoda”, zamiast: „Dziś pada deszcz”. Zmieniaj swoje poglądy na neutralne w każdej chwili.

Kiedy słyszysz coś, z czym się nie zgadzasz, zapanuj nad zdenerwowaniem. Dlaczego miałoby cię drażnić to, że ktoś postrzega świat inaczej niż ty? Rozumując w ten sposób, przestaniesz przejmować się rzeczami, na które nie masz wpływu.

Spróbuj osłabić swoją tendencję do oceniania, szacowania, analizowania i interpretowania świata i zamień te zachowania na działanie, cieszenie się, przeżywanie i kochanie.

Na podstawie książki „Kieruj swoim życiem” Wayne’a W. Dyera

Przeczytaj więcej w wywiadzie z psychoterapeutką Ewą Chalimoniuk: Jak chronić siebie, swoją energię


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI