Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
26 stycznia 2015 in Psychologia by redakcja

Jak obudzić w sobie odwagę?

Według Indian jaguar symbolizuje prawość, czystość intencji, wewnętrzną moc, pewność siebie i odwagę. Zdaniem trenerki rozwoju Dagmary Gmitrzak każdy z nas może go w sobie obudzić. Jak?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. SIĘGNIJ DO WSPOMNIEŃ. Przypomnij sobie sytuacje, w których czułaś się pewnie. Zobacz siebie w tej sytuacji i spróbuj odtworzyć swój stan emocjonalny.

2. UŚWIADOM SOBIE SWOJE PROJEKCJE. Może przypisujesz sobie wiele negatywnych cech, których naprawdę nie masz. Poznając nowe osoby, będziesz doszukiwała się w ich reakcjach potwierdzenia tych cech, mylnie interpretując ich gesty czy słowa.

3. BĄDŹ ASERTYWNA. Masz prawo do swojego zdania, stawiania granic i odmawiania.

4. PRAW KOMPLEMENTY. Nasz mózg nie odróżnia tego, co mówimy do kogoś, od tego, co mówimy do siebie. Zatem prawienie komplementów zarówno innym, jak i sobie ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

5. BĄDŹ PRZYGOTOWANA. Aby zwiększyć pewność siebie, przygotuj różne scenariusze ważnej sytuacji. Pomyśl: „Dam sobie radę, niezależnie od okoliczności”.

6. POMYŚL O PEWNYCH SIEBIE OSOBACH. Jak wyglądają? Jak się poruszają? Czego możesz się od nich nauczyć?

7. MÓW WOLNO. Osoba niepewna siebie zazwyczaj mówi szybko, żeby nie zabierać komuś zbyt dużo czasu. Daj sobie prawo, by być wysłuchaną przez innych.

Źródło: Dagmara Gmitrzak, „Trening Jaguara”, Sensus 2014


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI