Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 stycznia 2015 in Psychologia by redakcja-2

Jak rozpocząć nowy rok?

Linda Sapadin, psycholog i coach, radzi żeby na nowy rok spojrzeć jak na nowy początek. W tym czasie (jak i każdym innym) warto rozważyć pomysły, które pozwolą ci lepiej żyć.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Zrób „przegląd serca”

Robisz sobie „fizyczne przeglądy”, prawda? Chodzisz do dentysty, badasz krew, sprawdzasz wzrok. A serce też potrzebuje twojej uwagi. I nie chodzi tu o EKG. Jak się mają twoje emocje? Uczucia? Wyrażanie ich? Bliskość w relacjach? W styczniu zrób „przegląd serca” pod kątem jego „zdolności”, by czerpać radość przez pozostałe miesiące roku.

2. Wykonaj to, co najważniejsze!

Co chcesz mieć? Samochód? Fajniejsze ciało? Więcej pieniędzy na koncie, żeby szaleć na zakupach. Tak, możesz mieć te wszystkie rzeczy. Pomyśl jednak, że jak to już osiągniesz, kupisz, dostaniesz, pustka wewnętrzna, którą chcesz nimi zapełnić, i tak się pokaże się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Więc pomyśl o głębszych i bardziej znaczących potrzebach. Następnie podejmij działania, aby to się stało.

3. Doceń zeszły rok

Nawet gdy miniony rok nie był usłany różami, za coś możesz być wdzięczna. Skoncentruj się na tym, co poszło dobrze. I ten kierunek utrzymuj.

4. Zmień zdanie

Na jaki temat? Ty decydujesz. Ale upewnij się, że to coś istotnego. Dlaczego warto zmienić zdanie? Bo jeśli tego nie zrobisz, utkniesz w starych schematach. O co chodzi? Czy nie ma rzeczy, które powinny pozostać takie same? Tak. Ale w większości obszarów wiedza ewoluuje. I, co najważniejsze, ty się zmieniasz. Bądź wobec siebie uczciwa, przyznaj się, że zmieniasz zdanie. To jest dobre.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI