Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
22 lipca 2015 in Psychologia by Klaudia Pingot

Jak w 5 minut wpłynąć na swoją przyszłość?

Co możemy zmieniać w życiu, co warto zmieniać? Odpowiedź jest prosta i trudna zarazem. Można zmieniać siebie. Nie można zmieniać innych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Pewnego dnia Edyta miała kryzys. Stwierdziła, że w wieku 38 lat kompletnie zmarnowała życie. To był jej gorszy dzień. Zwykle ćwiczenia z Chodakowską, drinki z koleżankami z pracy oraz zakupy w outletach poprawiały jej humor i zapewniały przekonanie, że Edyta ma kontrolę. Nie tym razem. Miała rzucić się na litr lodów pistacjowych, które od trzech miesięcy czekały w zamrażalce na „gorszy dzień” Edyty, ale ośrodek nagrody w jej mózgu nie zareagował na wyobrażenie o nabieranie wielką łychą kilku porcji. Nalała sobie martini, ale nawet go nie tknęła.

Położyła się na kanapie i stwierdziła, że nie tylko nie wie, czemu haruje w korporacji 15 lat i jaki jest tego głębszy sens, ale nie ma też pomysłu na to, co zrobić w przyszłości ze swoim życiem.

Być może byłaś kiedyś w takim momencie swojego życia, że kompletnie nie wiedziałaś, jak ma wyglądać Twoja przyszłość. Istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie teraz jesteś na takim etapie swojego życia.

Tego rodzaju stany są normalne i dotyczą każdego. W swoim życiu mamy pewne przełomowe momenty. Dojrzewamy, doświadczamy, wypalamy się. Niezależnie, co jest źródłem przełomu albo kryzysu, odpowiedzią jest zawsze zmiana.

„Zmiana?” – pomyślała Edyta – „ale co miałabym zmienić? Podróżować jak Martyna Wojciechowska? Może iść na kurs gotowania i wystąpić w Master Szefie? Rzucić pracę? Może w końcu rozejrzeć się za drugą połówką? Zaraz, zaraz… drugie połówki to bujda, przecież wiadomo, że każdy jest całością.” Przynajmniej to, według Edyty, było optymistyczne w jej podejściu do świata, że nie potrzebuje drugiej osoby, by czuć się szczęśliwa. Z drugiej strony wiedziała, że miłość to ważny, może najważniejszy element życia.

Strony: 1 2 3


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI