Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
7 września 2016 in Psychologia by Renata Mazurowska

Jak wypracować swoją markę?

Twoja marka osobista decyduje o tym, czy postrzegana jesteś jako profesjonalna i wiarygodna, czy nie. Oparta jest na wartościach i relacjach z innymi. Oto pytania, które pozwolą ci ją rozpoznać i dalej rozwijać:

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Kim jestem? Zastanów się i zapisz swoje wszystkie talenty, umiejętności, możliwości, zasoby osobiste, wiedzę, wykształcenie, doświadczenie. To twój kapitał, na którym możesz budować markę osobistą.

Jakie wartości są dla mnie najważniejsze? Pamiętaj, by były szczere, prawdziwe – reprezentowały to, w co naprawdę wierzysz. Wartości dla ciebie ważne przyciągną ludzi, dla których one też są ważne. Ale muszą być autentyczne. Spisz je.

Komu mogę/chcę pomóc? Zastanów się, z kim chciałabyś pracować, komu możesz pomóc – bo po prostu to potrafisz. Bądź hojna, dziel się wiedzą, bierz udział w dyskusjach, spotykaj się. Ty pracujesz nad swoją marką, ale to inni zdecydują, ile jest warta.

Jak mogę pomóc? Zastanów się, kto się będzie do ciebie zgłaszał i z jakim oczekiwaniem wobec ciebie. Spisz potencjalne możliwe rozwiązania.

Jak mogę o tym opowiedzieć? Jesteś bohaterką swojej własnej opowieści, zastanów się więc, w jaki sposób ludzie dowiedzą się o tobie, o tym, kim jesteś. Jaka jest twoja opowieść, która przekaże wiedzę, ale i wzbudzi emocje? Gdzie możesz o tym opowiedzieć? (Znajomi? Portale społecznościowe? Oferty biznesowe?)

Czytaj więcej: Personal branding. Ty jesteś marką.

Dr Joanna Heidtman psycholog i socjolog, doradca i coach, wykłada na SWPS i w ICAN Institute. Publikuje na stronach Blogosfery Liderów Harvard Business Review Polska. Współprowadzi firmę konsultingową Business Doctors.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI