Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak wypracować swoją markę?

fot.123rf
7 września 2016 in Psychologia by Renata Mazurowska
Twoja marka osobista decyduje o tym, czy postrzegana jesteś jako profesjonalna i wiarygodna, czy nie. Oparta jest na wartościach i relacjach z innymi. Oto pytania, które pozwolą ci ją rozpoznać i dalej rozwijać:

Kim jestem? Zastanów się i zapisz swoje wszystkie talenty, umiejętności, możliwości, zasoby osobiste, wiedzę, wykształcenie, doświadczenie. To twój kapitał, na którym możesz budować markę osobistą.

Jakie wartości są dla mnie najważniejsze? Pamiętaj, by były szczere, prawdziwe – reprezentowały to, w co naprawdę wierzysz. Wartości dla ciebie ważne przyciągną ludzi, dla których one też są ważne. Ale muszą być autentyczne. Spisz je.

Komu mogę/chcę pomóc? Zastanów się, z kim chciałabyś pracować, komu możesz pomóc – bo po prostu to potrafisz. Bądź hojna, dziel się wiedzą, bierz udział w dyskusjach, spotykaj się. Ty pracujesz nad swoją marką, ale to inni zdecydują, ile jest warta.

Jak mogę pomóc? Zastanów się, kto się będzie do ciebie zgłaszał i z jakim oczekiwaniem wobec ciebie. Spisz potencjalne możliwe rozwiązania.

Jak mogę o tym opowiedzieć? Jesteś bohaterką swojej własnej opowieści, zastanów się więc, w jaki sposób ludzie dowiedzą się o tobie, o tym, kim jesteś. Jaka jest twoja opowieść, która przekaże wiedzę, ale i wzbudzi emocje? Gdzie możesz o tym opowiedzieć? (Znajomi? Portale społecznościowe? Oferty biznesowe?)

Czytaj więcej: Personal branding. Ty jesteś marką.

Dr Joanna Heidtman psycholog i socjolog, doradca i coach, wykłada na SWPS i w ICAN Institute. Publikuje na stronach Blogosfery Liderów Harvard Business Review Polska. Współprowadzi firmę konsultingową Business Doctors.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI