Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf
123rf
14 listopada 2014 in Psychologia by redakcja

Jak zachować spokój, gdy ktoś podważa twoją opinię

W ferworze dyskusji może się zdarzyć, że ktoś nagle poda w wątpliwość twoje argumenty lub podważy twoje kompetencje. Może nawet będzie chciał celowo wyprowadzić cię z równowagi. Jak mu na to nie pozwolić?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

ZNAJ SŁABE PUNKTY SWOJEJ ARGUMENTACJI. Przygotuj się zawczasu na ataki przeciwko swojemu stanowisku. Powiedz: „To pytanie nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo osobom, które nie rozumieją natury problemu, wydaje się to bardzo istotne”.

NIE PANIKUJ, JEŻELI POPEŁNISZ BŁĄD. Gdy ktoś wytyka ci pomyłkę, odpowiedz: „Dziękuję za czujność, to rzeczywiście niedopatrzenie. Nie sądzę jednak, by miało wielki wpływ na ostateczne rezultaty”.

NIE SPIESZ SIĘ Z UDZIELANIEM ODPOWIEDZI. Powoli i spokojnie odpowiadaj na każdą watpliwość. Powtórz pytanie, żeby dać sobie parę sekund na przemyślenie odpowiedzi, zaznaczając: „Chciałabym wyczerpująco wyjaśnić twoje wątpliwości”.

NIE REAGUJ PRZESADNIE. Nigdy nie oburzaj się na oskarżenia i drwiny, które mają cię wyprowadzić z równowagi. Powiedz: „Mam wrażenie, że twoje uwagi nie wnoszą niczego konstruktywnego”.

MINIMALIZUJ SPRZECIW OPONENTÓW. Ustosunkuj się pobieżnie do ataku, a potem powtórz swoje wnioski. „Nic z tego, co zostało powiedziane, nie zmienia faktów”.

Jeśli uda ci się zachować spokój, udowodnisz, że masz dość pewności siebie, by na poczekaniu wymyślić rozwiązanie, nie trzęsąc się z nerwów.

Źródło: Don Gabor, „Słowa, które pomagają wygrać”, Rebis 2014

 

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI