Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

30 czerwca 2014 in Psychologia by Monika Stachura

„Jedyna wielka rzecz. Rozmowy z ludzkością” – nadaj jakość swojemu życiu

„98 procent populacji świata poświęca 98 procent swojego czasu rzeczom nieważnym”. Jak znaleźć się wśród tych 2 procent osób, których życie ma jakość, tłumaczy Neale Donald Walsch, amerykański dziennikarz i pisarz.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Żyjemy coraz prędzej, coraz więcej wiemy, coraz szybciej się przemieszczamy… I co z tego wynika? Mamy coraz mniej wolnego czasu dla siebie i bliskich, stres chwilami graniczący z paniką, nowe wyzwania, które jeszcze bardziej nas ograniczają. Nic więc dziwnego w tym, że niektórzy zadają sobie pytanie „Dlaczego to wszystko się dzieje? Co robię nie tak?”. Nic, uspokaja Walsch w swojej książce „Jedyna wielka rzecz. Rozmowy z ludzkością”. Podobnie wygląda życie milionów ludzi na całym świecie. Żaden z nich nie może sam uporządkować tego globalnego zamętu, ale każdy ma wpływ na to, jak odpowiada na otaczającą go rzeczywistość. I tu właśnie leży problem, bowiem zdecydowana większość z nas, właśnie te przytoczone 98 procent ludzkości, reaguje tylko częścią siebie: ciałem i umysłem, nie angażując duszy. A dopiero pełna integracja wszystkich trzech sfer: ciała, duszy, umysłu pozwala osiągnąć spełnienie. „Gdy zaczniesz podążać tą ścieżką, wszystko się zmieni”. „Twoja dusza doskonale wie, co robi”, pisze Walsch. Wystarczy nawiązać z nią kontakt.

Pisarz jest autorem bestsellerowej serii „Rozmowy z Bogiem”, która zainspirowała powstanie „Humanity´s Team”, ruchu na rzecz odnowy duchowej z poszanowaniem różnic kulturowych, religijnych, społecznych. W swojej nowej książce Walsch poleca więc narzędzia znane z różnych ścieżek duchowych: medytację, modlitwę dziękczynną, wdzięczność, wolną wolę, energię życiową. To ważne, by z nich korzystać, bo pozwalają odczytać pragnienia duszy i je realizować, a bez realizacji planu duszy i boskiego celu nigdy nie osiągniemy spokoju. I to nie jest tylko indywidualny problem, bo brak spokoju pojedynczego człowieka to dalszy niepokój świata  –„ życie działa bowiem trochę jak kserokopiarka – wykonuje biernie kopie tego, co się do niego wnosi”. Ta prawidłowość zadziała także przy lekturze: czytelnik odczyta tyle, ile sam napisze. Dlatego sam musi dojść do ostatecznej odpowiedzi na pytanie, co jest tą JEDYNĄ WIELKĄ RZECZĄ dla niego. Autor zachęca, by opisać to na swój sposób. I nie jest to gołosłowie – bezpośrednio po tym apelu wydawca zostawił kilka stron na notatki. Warto w pełni skorzystać z tej niezwykłej książki i zapisać puste kartki.

„To nie przypadek, że znalazłeś tę książkę. To oczywiście nie oznacza, że musiałeś ją przeczytać ani że musisz wcielić w życie zawarte w niej sugestie. Wybór zawsze – absolutnie zawsze – należy do ciebie”. Do każdego z nas.

„Jedyna ważna rzecz. Rozmowy z ludzkością”, Neale Donald Walsch, tłum. Magda Witkowska, Laurum 2014, s.232


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI