Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

32267204_ml
8 maja 2015 in Psychologia by redakcja

Kim jest współczesny ideał kobiety?

Szczupła, zgrabna, z pięknym uśmiechem, lśniącymi włosami, robiąca błyskotliwą karierę, a do tego czuła matka, która wykarmiła wszystkie pociechy własną piersią, wiecznie zadowolona i uśmiechnięta, która na wszystkie problemy, plamy i kłopoty ma idealne rozwiązanie…Kim jest współczesny ideał kobiety i czy ktoś taki w ogóle istnieje?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Ostatnio świat zwrócił swoje oczy w stronę Wielkiej Brytanii, a mianowicie w stronę królewskiej rodziny. O co cały ten szum? Na świat przyszła nowa potomkini królewskiego rodu. Czy jednak właśnie ten fakt był najbardziej interesujący? A może jednak chodziło o księżną Kate – idolkę i ulubienicę wszelakich mediów, a w szczególności tych plotkarskich?  Żona księcia Williama jeszcze tego samego dnia rodzi dziecko, wychodzi ze szpitala i przedstawia światu nową członkinię królewskiego rodu, wyglądając przy tym promiennie i nienagannie! I jak tu nie popaść w kompleksy?

Tak, bycie kobietą we współczesnym świecie jest zdecydowanie łatwiejsze niż jeszcze przed kilkudziesięcioma laty. Mamy prawa wyborcze, możemy obejmować kierownicze stanowiska i robić karierę, zaistnieć w świecie biznesu i polityki, który do niedawna zarezerwowany był jedynie dla mężczyzn.

Jednak każda nowa epoka oznacza nowe kanony urody, zachowań, oczekiwań… We współczesnym świecie otoczone jesteśmy zewsząd reklamami, filmami, kolorowymi zdjęciami itp., gdzie kobiety jawią się jako idealne piękności pozbawione wszelkich niedoskonałości. Zafałszowane obrazy powodują, że nierzadko wiele z nas odczuwa ogromną presję, by również być doskonałą.

Często wymaga się od nas, żebyśmy spełniały wiele oczekiwań naraz – bycie idealną matką, kochanką, szefową, panią domu, bo takie wizerunki kobiety z reguły kreowane są przez media. I gdzie w tym miejsce na normalność? Na słabości i emocje?

Kobieta samotna – nieszczęśliwa?

Wiele kobiet świadomie wybiera życie w pojedynkę, ich wybór jest dyktowany przeróżnymi powodami – brakiem czasu, chęcią skupienia się na karierze lub wychowywaniu dziecka. Świadomy wybór, by być singielką czasem naraża je na negatywną ocenę ze strony otoczenia. Ludzie nierzadko wysuwają krzywdzące wnioski, sądząc, że z kobietą, która nie ma ochoty angażować się w nowy związek, musi być coś nie tak.

Często też to wcześniejsze doświadczenia sprawiły, że singielki nie chcą kolejnego związku, bojąc się następnego zranienia lub zawodu.

Nie dajmy się zwariować!

Budowanie swojej samooceny czy utrzymanie dobrego samopoczucia, pomimo otaczającej nas presji, nie jest łatwe, ale możliwe!

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI