Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

zwierciadlo mix shutterstock_160940921
29 maja 2014 in Psychologia by redakcja

Mama powinna czasem pomyśleć tylko o sobie

Większość kobiet po porodzie przechodzi prawdziwą transformację. Jedną z jej oznak jest to, że teraz stawiają siebie i swoje potrzeby na ostatnim miejscu. A przecież troszeczkę egoizmu to rzecz zupełnie normalna, a wręcz zdrowa i potrzebna!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Tylko nasz dzień

Postarajmy się raz w tygodniu wyznaczyć dzień tylko dla siebie. Taki, w czasie którego zadbamy o urodę i swoje dobre samopoczucie, dzięki czemu zyskamy komfort psychiczny na resztę tygodnia.

Możemy wybrać się salonu kosmetycznego lub zrobić sobie małe SPA w domu. Kąpiel przy świecach, malowanie paznokci, nałożenie balsamu na całe ciało pomogą nam poczuć się pewnie i pięknie. Jeśli na naszej cerze odbija się zmęczenie i niewyspanie ostatnich dni, wygładzają na przykład krem przeciwzmarszczkowy i rozświetlający Mixa do stosowania po 30. roku życia.

2. Potrzeby duchowe

Dbajmy nie tylko o swoje ciało, ale również o umysł. Dobra muzyka i ciekawa książka dadzą psychiczne odprężenie, którego tak bardzo potrzebujemy po porodzie. Dobry nastrój można pielęgnować tak samo jak skórę. Walczmy ze swoimi humorami i narzekaniem.

3. Małe zakupy

Raz na jakiś czas pozwalajmy sobie na drobne zakupy tylko dla siebie. To bardzo przyjemne i odprężające zajęcie. Nie chodzi tu oczywiście o szpilki za kilkaset złotych, ale na przykład książkę, przy której zrelaksujemy się wieczorem, taką jak „Kręte ścieżki” Paula Evansa. To nie uszczupli domowego budżetu, a na długo poprawi nam samopoczucie.

4. Więcej snu, mniej sprzątania

Pamiętajmy, że porządek jest dla nas, a nie my dla porządku. Jeśli w ciągu dnia nie znalazłyśmy czasu na sprzątanie, nie róbmy tego w nocy. Świat się nie zawali, jeśli raz nie pozmywamy talerzy. A niewyspana mama jest zmęczona i rozdrażniona, co nie sprzyja dobrym relacjom w domu.

5. Gotowanie na zapas

Jeśli gotujemy, zróbmy od razu obiad na dwa dni. Dzięki temu spędzimy w kuchni dwa razy mniej czasu. A przez 24 godziny w lodówce żadne jedzenie nie zdąży się popsuć.

6. Słodkie grzeszki

Pozwalajmy sobie na małe przyjemności. Od czasu do czasu możemy zjeść ulubione ciastko lub kawałek czekolady bez szkody dla figury – od drakońskiej diety ważniejszy jest zdrowy rozsądek.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI