Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Motywacja w dwóch ważnych krokach

fot.123rf
13 marca 2017 in Psychologia by Aleksandra-Nowakowska
Głównym źródłem motywacji wszystkich ludzi jest pragnienie wyrażania siebie i realizacji marzeń – a więc doświadczanie wolności osobistej.

Pierwszy krok: najpierw dobrze zrozum źródła swojej motywacji, dotrzyj do powodu, który skłania cię do działania. Chodzi o odpowiedź na pytanie: Po co chcesz to robić?

Drugi krok: dokonaj selekcji pobudek. Umysł jest nakręcony do działania, kiedy wybiera ze zbioru myśli, odczuć i doświadczeń argumenty przemawiające za i przeciw konkretnemu działaniu. Jasność wizji podnosi poziom motywacji.

Wniosekźródło motywacji stanowi wybór. Umysł wybiera powód do działania, a następnie trwa przy nim bądź nie. Od tego zależy nasza motywacja. To spostrzeżenie stanowi najważniejsze źródło twojej osobistej siły. Dlatego konieczne jest zapanowanie nad własnymi impulsami i takie pokierowanie umysłem, by ten dokonywał wyborów i angażował się w sprawy, które są dla ciebie korzystne. Motywacja to energia, która rodzi się z myśli. Odczuwamy motywację, ponieważ świadomie tego chcemy, a nie dlatego, że słońce przypadkiem świeci akurat po naszej stronie ulicy. Sukces lubi jednoznaczny wybór.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI