Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
1 czerwca 2015 in Psychologia by Ewa-Nowak

Najlepsze aktywności dla dziecka

Co zrobić, gdy rodzic i dziecko mają różne temperamenty? Zobacz jaka forma zabawy sprawdzi się w przypadku „małego rozrabiaki”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
  • Żywiołowe dziecko potrzebuje zabawek mechanicznych, rupieci i urządzeń. W miarę możliwości należy mu je zapewnić i pozwalać na zabawy w budowanie, odkręcanie, nakładanie.
  • Warto pomyśleć o lekcjach pływania, kupić rowerek do odpychania się nóżkami, grać w piłkę, urządzać zawody z wykorzystaniem różnych form ruchu. Słowem – trzeba takie dziecko dzień w dzień przez kilka godzin „wybiegać”. A jeśli jest to możliwe, zapisać na zajęcia sportowe i oddać w ręce wymagającego trenera, który będzie umiał wykorzystać jego potencjał energetyczny. Wielu sportowców rekrutuje się właśnie spośród dzieci nadaktywnych, u których tę potrzebną w sporcie cechę w porę zauważono.
  • Każde dziecko, niezależnie od tego, jaki ma temperament, potrzebuje upewniać się na każdym kroku, że jest ukochanym dzieckiem rodzica. Warto więc pamiętać o tym, żeby spędzać również czas tylko z nim. Gdy rodzic zostaje ze swoim dzieckiem sam na sam i ma czas tylko dla niego, relacja ulega pogłębieniu. Warto to praktykować co najmniej raz w tygodniu.
  • Rodzice temperamentnych dzieci często skarżą się na ich niechęć do współpracy. Każde dziecko należy uczyć prawidłowego zachowania. Ile razy trzeba coś powtórzyć, żeby wreszcie zaczęło zachowywać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami lub normami społecznymi? Wielu rodziców bez wahania odpowie: „W nieskończoność”. Słusznie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy maluch zinterioryzuje tę naukę. Dlatego rodzic nie poddaje się nigdy.
  • Podstawowa sprawa to zaakceptowanie ruchliwego malucha i nietraktowanie jego cech jako wad, tylko jako nowe rodzicielskie wyzwania. Warto więc spojrzeć na świat jego oczami i postarać się w miarę możliwości tak układać plan dnia, aby zapewnić mu realizację potrzeb rozwojowych.

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI