Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

materiały prasowe
materiały prasowe
1 czerwca 2015 in Psychologia by redakcja

Puzzle sensoryczne dla dzieci

Niepozorne, a mogą zdziałać naprawdę wiele. Puzzle, bo o nich mowa, to świetny sposób na stymulowanie rozwoju intelektualno - motorycznego najmłodszych. Warto wszak wiedzieć, że zabawa w układanie to nie lada trening dla mózgu małego dziecka, nauka cierpliwości, koncentracji i logicznego myślenia. A to dopiero początek!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pierwsze puzzle

Każdy moment jest dobry, by wprowadzić malucha w świat puzzli i układanek. Ale im szybciej to zrobimy, tym po prostu lepiej. Zabawa puzzlami od małego to dobry, sprawdzony i skuteczny sposób na rozwijanie zdolności analizy i syntezy wzrokowej u dziecka. Ale to nie wszystko. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że układanki korzystnie wpływają na rozwój mózgu, na spostrzegawczość, na zdolność koncentracji najmłodszych. A to ma ogromne znaczenie dla zdolności poznawczych dzieci. Umiejętności, które dzieci nabywają w czasie zabawy puzzlami, przydają się w przedszkolu i w szkole, na każdym etapie edukacji. Puzzle przygotowują bowiem do nauki pisania i czytania, są też świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności matematyczno- technicznych, rozwijają ponadto zdolności motoryczne.

Co wybrać

Puzzle to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonały trening dla dziecięcego ciała i umysłu. Ale co robić, gdy maluch nie chce w nie grać? Jak przekonać dziecko do puzzlowania? Najlepiej jest podsunąć maluchowi taką układankę, która go zaintryguje i zachęci do zabawy. Nie od dziś przecież wiadomo, że im lepiej zacznie się przygoda dziecka z puzzlami, tym większa szansa na to, że dziecko polubi układanki. Najmłodsze pociechy najlepiej bawią się puzzlami sensorycznymi. I to nie tylko dlatego, że są duże, kolorowe i bardzo przyjemne w dotyku. Także dlatego, że zachwycają ilością kształtów, wzorów, faktur i kolorów. Wielość barw i wzorów puzzli sensorycznych stymuluje rozwój wzroku, różne materiały wykorzystane do uszycia puzzli to bardzo dobry sposób na to, by uwrażliwiać zmysł dotyku malca. Sama zabawa pozwala na rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej, wspiera proces logicznego myślenia, planowania własnych działań.

Ważne jest jedno – puzzle dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, muszą być w pełni bezpieczne. Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa to absolutna podstawa.

Źródło: LolliFox / sklep www.babymama.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI