Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

relaks
123rf.com
30 kwietnia 2016 in Psychologia by redakcja-2

Regeneracja sił w długi weekend

Kilka dni wolnego. Jak je wykorzystać? Najlepiej na regenerację sił. Jak to zrobić?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Spędź czas w towarzystwie przyjaciół

To najprostszy sposób na regenerację sił – otoczyć się ludźmi, którzy pozytywnie na ciebie działają. Zrób listę najbardziej optymistycznych i życzliwych osób, które znasz i spotkaj się z nimi w majowy weekend.

2. Oddychaj i bądź uważna

Długi weekend to dobry czas, żeby zacząć robić ćwiczenia oddechowe. Może się zdarzyć, że właśnie podczas kilku wolnych dni, objawy przeżywanego codziennie stresu się nasilą i poczujesz niepokój. Pomoże ci spokojne, głębokie oddychanie przeponą. Gdy już się uspokoisz, patrz się na wszystko, co jest dookoła z najwyższą uważnością.

3. Domowe SPA

Woda koi nerwy – ta w wannie też. Ciepła uspokaja, pachnąca relaksuje. W wannie możemy poczuć się tak bezpiecznie jak w łonie matki. Gdy masz wreszcie czas, pozwól sobie na domowe SPA – relaksacyjne kąpiele całego ciała, stóp. Balsamuj ciało, rób sobie maseczki na twarz i włosy.

4. Zadbaj o odpowiednią dietę

Badania przeprowadzone na Tufts University Medford w Massachusetts dowodzą, że śliwki są najlepszym źródłem przeciwutleniaczy, które w sposób pozytywny wpływają na mózg. Możesz kupić sobie śliwki suszone i jeść je same lub dodawać do sałatek lub mięsa. Poprawia nastrój również łosoś, szparagi, pomidory, młode ziemniaki i ciemna czekolada.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI