Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Regeneracja sił w długi weekend

relaks
123rf.com
30 kwietnia 2016 in Psychologia by redakcja-2
Kilka dni wolnego. Jak je wykorzystać? Najlepiej na regenerację sił. Jak to zrobić?

1. Spędź czas w towarzystwie przyjaciół

To najprostszy sposób na regenerację sił – otoczyć się ludźmi, którzy pozytywnie na ciebie działają. Zrób listę najbardziej optymistycznych i życzliwych osób, które znasz i spotkaj się z nimi w majowy weekend.

2. Oddychaj i bądź uważna

Długi weekend to dobry czas, żeby zacząć robić ćwiczenia oddechowe. Może się zdarzyć, że właśnie podczas kilku wolnych dni, objawy przeżywanego codziennie stresu się nasilą i poczujesz niepokój. Pomoże ci spokojne, głębokie oddychanie przeponą. Gdy już się uspokoisz, patrz się na wszystko, co jest dookoła z najwyższą uważnością.

3. Domowe SPA

Woda koi nerwy – ta w wannie też. Ciepła uspokaja, pachnąca relaksuje. W wannie możemy poczuć się tak bezpiecznie jak w łonie matki. Gdy masz wreszcie czas, pozwól sobie na domowe SPA – relaksacyjne kąpiele całego ciała, stóp. Balsamuj ciało, rób sobie maseczki na twarz i włosy.

4. Zadbaj o odpowiednią dietę

Badania przeprowadzone na Tufts University Medford w Massachusetts dowodzą, że śliwki są najlepszym źródłem przeciwutleniaczy, które w sposób pozytywny wpływają na mózg. Możesz kupić sobie śliwki suszone i jeść je same lub dodawać do sałatek lub mięsa. Poprawia nastrój również łosoś, szparagi, pomidory, młode ziemniaki i ciemna czekolada.

Strony: 1 2


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI