EURO 2012: Kibic – predyspozycje psychiczne

123rf.com

Jesteś urodzonym kibicem, czy oglądasz mecze piłki nożnej, bo uległeś hipnozie tłumu? Do bycia kibicem predysponują pewne określone cechy, które mamy za sprawą wysokiego poziomu serotoniny w mózgu. Jakie?
Amerykańska antropolog Helen Fisher oparła swoją teorię o gruntowne badania biologiczne, dowodzące że lista cech, które mają wpływ na nasze zachowanie, wynika z kodu DNA. Na to, czy jesteśmy spokojni czy wybuchowi, towarzyscy czy nie, jak traktujemy seks, przyjaźń, jakie mamy talenty, oddziałują geny. I co za tym idzie – krążące w naszym organizmie substancje chemiczne, które mają unikalne dla każdego człowieka stężenie oraz wchodzą w rozmaite interakcje. Fisher bezpośredni wpływ na nasze cechy osobowości przypisała czterem hormonom: dopaminie, serotoninie, testosteronowi i estrogenowi. Każdy z nich rządzi określonym typem człowieka. Według Helen Fisher są cztery podstawowe typy osobowości – Badacz, Dyrektor, Negocjator, Budowniczy. Każdy z nas jest unikalną mieszanką tych typów, ale dwa są w nas wiodące. Serotoninowy Budowniczy ma najwięcej cech typowego kibica. Jeśli jesteś nim, odnajdziesz się w poniższym opisie.

KIBIC – BUDOWNICZY

W głębi duszy to tradycjonalista, lojalny i sumienny, obowiązkowy. Szczególną wagę przywiązuje do moralnego postępowania, norm społecznych. Przestrzega je albo łamie.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link